Instruktorzy

Thomas Horre
Thomas Horre

MSc, PT, OMT-DVMT® IMTA Senior Teacher
Thomas ukończył studia fizjoterapeutyczne w Hanowerze w Niemczech w 1995r. W latach 1995 – 2001 pracował w klinkach rehabilitacyjnych awansując na stanowisko koordynatora. Od 2002 do 2009 pracował we własnej przychodni w Osnabruck. Od 2009 pracuje w przychodni w Hamburgu. Pracuje również jako instruktor nadzorujący podczas kursów OMT. W 2002 zdał egzamin OMT w Deutscher Verband für Manuelle Therapie (Maitland-Konzept) e.V (DVMT). Od 2003 jest we władzach DVMT. Instruktorem Metody Maitland został w marcu 2007r. Jest pierwszym instruktorem Metody Maitland który przyjechał do Polski. Główne obszary zainteresowań Thomasa to pacjenci z bólem przewlekłym.

Pieter Westerhuis
Pieter Westerhuis

B.PT, PT OMTsvomp®
Nauczyciel Principal IMTA

Pieter ukończył szkołę fizjoterapii w Holandii w 1981. Niedługo później przeniósł się do westerhuisSzwajcarii gdzie pracował w wielu szpitalach i klinikach fizjoterapeutycznych. Pieter zdał egzaminy instruktorskie International Maitland Teachers Association (IMTA) w 1988 i następnie został Nauczycielem Seniorem w 1991. Od 1997 jest Nauczycielem Principal IMTA.

Pieter jest autorem i współautorem wielu artykułów i książek na temat fizjoterapii i terapii manualnej. Obecnie Pieter pracuje we własnej przychodni w Grenchen w Szwajcarii i uczy terapii manualnej na podyplomowych kursach dla fizjoterapeutów w Szwajcarii, Niemczech, Austrii i w 2013 pierwszy raz w Polsce.
Jego zainteresowania terapeutyczne koncentrują się wokół kręgosłupa szyjnego i barku. Specjalizuje się w szyjnych bólach głowy, niestabilności kręgosłupa szyjnego, objawie smagnięcia biczem, niestabilności barku i objawu uwięźnięcia.

Christian Voith
Christian Voith

PT, OMT, CRAFTA Teacher
Christian jest fizjoterapeutą od 1990 roku. Od 1997 terapeutą manualnym OMT. Od 2003 jest instruktorem metody CRAFTA. Od 15 lat prowadzi własną praktykę w Klagenfurcie w Austrii. Pracuje głównie z pacjentami z problemami w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych, twarzoczaszki czy z bólami głowy i szyii. Jego pacjentami są zarówno dorośli jak i dzieci z niemowlakami włącznie. Jest biegłym sądowym z zakresu fizjoterapii. Jego hobby to wspinaczka i jazda na rowerze górskim.

Hugo Stam
Hugo Stam

MAppSc, B.PT, PT OMT-svomp® Nauczyciel Principal IMTA Hugo uzyskał tytuł licencjata z fizjoterapii w Amsterdamie w 1981. Następnie przeniósł się do Szwajcarii i od 1982 do chwili obecnej tam mieszka i pracuje. Dwa razy był w Australii. Ukończył Podyplomowy Program Terapii Manualnej na Uniwersytecie South Australia i w 1994 uzyskał tytuł Magistra. Od 1984 Hugo pracuje w RehaClinic w Zurzach, na stanowisku kierownika oddziału fizjoterapii. Od 2008 pracuje również w prywatnej przychodni w Würenlingen (www.physiotherapie-wuerenlingen.ch). Równocześnie z pracą kliniczną pracował jako nauczyciel na kursach terapii manualnej w Szwajcarii, Niemczech, Austrii, Włoszech i w 2013 pierwszy raz w Polsce. Jest Nauczycielem Principal International Maitland Teachers Association (IMTA) i dodatkowo Instruktorem Seniorem w Neuro Orthopaedic Institute (NOI). Jego zainteresowania koncentrują się wokół wnioskowania klinicznego (clinical reasoning), neuropatycznych mechanizmów bólowych i wyjaśnianiu objawów klinicznych pacjentom. Specjalizuje się w terapii zamrożonego barku, radikulopatiach, objawie cieśni nadgarstka i zastosowaniu ultradźwięków jako metody badania przy zaburzeniach neurogenicznych obwodowych.

Tinka Rajher-Bostjan
Tinka Rajher-Bostjan

Tinka pochodzi ze Słowenii. Mieszka Lublanie, gdzie prowadzi prywatną praktykę. Wcześniej pracowała w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Mariborze oraz na Wydziale Fizjoterapii na Uniwersytecie w Lublanie (sama ukończyła studia na tym wydziale z wyróżnieniem, jako studentka roku!)
Jej pasją jest zdobywanie wiedzy i dzielenie się nią z innymi.
Od wielu lat prowadzi seminaria dotyczące tematyki neurologicznej, występuje na kongresach.
Jej entuzjazm zaraża studentów na wszystkich kursach, które prowadzi:)