Zajęcia praktyczne z anatomii palpacyjnej z elementami diagnostyki różnicowej. Kursanci zapoznają się ze sposobem palpacyjnego odnajdowania struktur anatomicznych: elementów kostnych, więzadłowych, mięśniowych i naczyniowo-nerwowych. Kurs zbiera w jedną, zintegrowaną całość materiał z zakresu anatomii palpacyjnej. Pozwala uporządkować wiedzę teoretyczną oraz uzupełnia program nauczania anatomii palpacyjnej, który często jest bardzo ograniczony w kształceniu podstawowym akademickim i podyplomowym. Prawidłowa identyfikacja na żywym człowieku struktur anatomicznych jest bardzo ważna w diagnostyce i prawidłowym i bezpiecznym wykonaniu zabiegów terapeutycznych.
Program Kursu
- 1. zjazd:
- Odcinek lędźwiowy kręgosłupa, XI, XII żebro
- Miednica (tył, przód)
- Udo, kolano, podudzie
- 2. zjazd:
- Stopa
- Kręgosłup szyjny (Kark, szyja przód)
- Kręgosłup piersiowy
- Grzbiet (okolica łopatkowa)
- Klatka piersiowa
- 3. zjazd:
- Obręcz barkowa
- Kończyna górna
Zajęcia oparte na modelu nauczania anatomii palpacyjnej przedstawionym przez Francisa Lafosse’a z którym wykładowca współpracuje.
Kurs zawiera elementy autorskie wykładowcy rozwinięte w oparciu o wieloletnie doświadczenie terapeutyczne, dydaktyczne i sekcyjne.
Hasło kursu: Anatomia jest jednym z filarów medycyny. Zadbaj o dobre podstawy
Materiały:
Atlas anatomii palpacyjnej
Skrypt autorstwa wykładowcy zawierający szczegółowy opis techniki badania poszczególnych (nauczanych) struktur anatomicznych.
Rozkład wykładów: (zawsze elementy: kostne, więzadłowe, mięśniowe, powięziowe, naczyniowe, nerwowe i węzły chłonne jeżeli są badane palpacyjnie)
Instruktor:
Mgr Anna Gawryszewska D.O- dyplomowany osteopata
Polska Akademia Osteopatii Osteon
Prywatna specjalistyczna praktyka osteopatyczna.
Absolwentka Wydziału Rehabilitacji Ruchowej AWF Warszawa.
Ukończyła pięcio letnie studia podyplomowe z osteopatii w Sutherland College of Osteopatic Medicine ( obecnie PAO Osteon) pierwszej szkole osteopatii w Polsce.
Jako terapeuta i wykładowca promuje podstawową rolę anatomii i semiologii w diagnostyce różnicowej i postępowaniu terapeutycznym.
Terminy kursu:
Zapisy:
Otwarte
1. zjazd
26 - 29 maja 2022
2. zjazd
23 - 26 czerwca 2022
FITS
Diagnostyka i terapia skoliozy wg Metody FITS (Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz)
Czytaj więcejESP Muscle Balance and Sport Training – kolano
Prewencja i rehabilitacja urazów stawu kolanowego
Czytaj więcejOMPT
OMT, czyli program Ortopedycznej Terapii Manualnej z akredytacją IFOMPT, jest międzynarodowym programem szkoleniowym dla fizjoterapeutów.
Czytaj więcejZapisz się
- 1. Wybierz kurs
- /
- 2. Uzupełnij dane
- /
- 3. Podsumowanie