Explain Pain

Poznaj program

W świecie doświadczającym epidemii bólu przewlekłego i coraz większej liczby dowodów na nieskuteczność leków syntetycznych, proste, ale niezwykle skuteczne narzędzia edukacyjne mogą aktywować naturalne, nasze własne, systemy leczenia bólu. Wiedza to potęga. Nowa seria kursów „Explain Pain” / „Zrozumieć ból”, prowadzonych przez instruktorów NOI na całym świecie, w przystępny i zrozumiały dla wszystkich sposób tłumaczy współczesną wiedzę naukową odnośnie bólu. W ciągu ostatnich dwudziestu lat poznaliśmy działanie mechanizmów bólowych w stopniu większym niż przez dotychczasowe tysiąc lat. Wiedza ta umożliwia nam coraz częściej odpowiadać na pytania "dlaczego boli tak, a nie inaczej" i "co mogę z bólem zrobić". Wiedza ta dotyczy bólu pojawiającego się zarówno u osób młodych jaki i starszych. Dotyczy dowolnego bólu, np.: pleców, bólu u hemiplegików, ale i tłumaczy zawiłości bólu fantomowego i złożonego regionalnego zespołu bólowego (CRPS / algodystrofia). Explain Pain / edukacja odnosząca się do bólu / zmniejsza katastrofizację i negatywne przekonania na temat bólu. W połączeniu z fizjoterapią a przede wszystkim odpowiednio dobranymi ćwiczeniami może zmniejszać ból i ułatwiać powrót do pracy i codziennych aktywności. Explain Pain nie ma skutków ubocznych i działa całą dobę, a pacjent może dzielić się wiedzą i strategiami leczenia również z innymi, potrzebującymi tych informacji. Nie przegap tej okazji. Kursy NOI „Explain Pain” są prowadzona w przyjaznej atmosferze i intelektualnie stymulujące. Materiały dla uczestników opierają się na dowodach naukowych. Szkolenie zmusi cię do zweryfikowania / przemyślenia swoich poglądów na temat bólu. Materiał uzupełniają następujące pozycje literatury: “The Explain Pain Handbook: Protectometer”, oraz “Explain Pain Supercharged”. Po szkoleniu będziesz posiadał rozbudowany zestaw narzędzi terapeutycznych w leczeniu bólu, jaki kiedykolwiek istniał!

icon
Czas trwania

3 dni szkoleniowe

icon
Dla kogo?

W szkoleniu mogą brać udział pracownicy systemu ochrony zdrowia pracujących z pacjentami z ostrym, przewlekłym bólem (np. fizjoterapeuci, lekarze, pielęgniarki, psycholodzy).

icon
Cena

1800 zł za cały kurs

Cele szkolenia:

  • Uczestnicy zdobędą wiedzę z zakresu: bólu, bioplastyczności systemów homeostatycznych i wpływu neuroimmunologii na ból, dowodów naukowych na działanie strategii edukacyjnych w leczeniu bólu i sposobów ich integracji z innymi biopsychospołecznymi strategiami leczenia opartymi na dowodach naukowych.
  • Uczestnicy zgromadzą zbiór narracji terapeutycznych wykorzystujących metafory, opowiadanie, multimedia oraz umiejętności konstruowania interwencji edukacyjnych skoncentrowanych na pacjencie w czasie rzeczywistym.
  • Uczestnicy rozwiną umiejętności korzystania z „Protektometru” w celu identyfikowania możliwych do natychmiastowego zastosowania i opartych na wiedzy edukacyjnej multimodalnych strategii leczenia.
  • Uczestnicy zdobędą umiejętności planowania i prowadzenia leczenia wszystkich pacjentów z uporczywym bólem w formie indywidualnej i grupowej terapii edukacyjnej.

Wymagania wstępne
Mocną stroną kursu Explain Pain jest to, że jego uczestnikami mogą być przedstawiciele
różnych zawodów medycznych, przyjdź z otwartym umysłem.

W ramach przygotowania do kursu, możesz przeczytać:
Explain Pain Second Edition, eBook lub książka drukowana

Inna powiązana literature:
Moseley GL & Butler DS (2015) Fifteen years of Explaining Pain: the past, the present and
future, J Pain 16, 803-13.

Grupa 1, Warszawa

/

Instruktor: Hugo Stam

Zapisy:

Otwarte

Zjazd

5 - 7 maja 2023

FITS
FITS

Diagnostyka i terapia skoliozy wg Metody FITS (Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz)

Czytaj więcej
ESP Muscle Balance and Sport Training – kolano

Prewencja i rehabilitacja urazów stawu kolanowego

Czytaj więcej
OMPT

OMT, czyli program Ortopedycznej Terapii Manualnej z akredytacją IFOMPT, jest międzynarodowym programem szkoleniowym dla fizjoterapeutów.

Czytaj więcej

Zapisz się

Masz pytania?

Przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania lub skontaktuj się mailowo bądź telefonicznie.