Metoda Mulligana

Poznaj program

Metoda Briana Mulligana wywodzi się z Nowej Zelandii i jest specjalistyczną metodą diagnostyczno-terapeutyczną, stale rozwijającą się wraz z postępem medycyny i rozwojem badań naukowych. Metoda ta opiera się na wielu zasadach i składa się z różnorodnych, specjalistycznych technik, m.in zawiera wspólne elementy z technikami Maitlanda, Kaltenborna oraz Positional Release Techniques. Nowatorskość tej koncepcji to przede wszystkim połączenie ruchu biernego wykonywanego przez terapeutę wraz z ruchem czynnym wykonywanym przez pacjenta. Porównując tę metodę do konwencjonalnych technik terapeutycznych, okazuje się ona jedyna w swoim rodzaju, ponieważ łączy techniki ślizgowe z przedłużoną faza docisku pod koniec ruchu, podczas gdy pacjent wykonuje ruch w kierunku bolesnego sektora (Mulligan 1999).

icon
Czas trwania

Dwa zjazdy po 3 dni

icon
Dla kogo?

Kurs przeznaczony dla fizjoterapeutów i lekarzy

icon
Cena

3800 zł przy płatności jednorazowej, 4000 zł w dwóch ratach płatne po 2000 zł przed każdym modułem

Program Kursu:

  • MODUŁ 1 - KOŃCZYNA GÓRNA, KRĘGOSŁUP SZYJNY I PIERSIOWY
  • program poniżej w załączeniu
  • MODUŁ 2 - KOŃCZYNA DOLNA, KRĘGOSŁUP LĘDŹWIOWY I STAW KRZYŻOWO- BIODROWY
  • program poniżej w załączeniu
Koncepcja Muligana zakłada całkowitą bezbolesność podczas stosowania technik mobilizacyjnych, co wyróżnia tę metodę i jest jej niewątpliwym atutem. Zdobycie praktyki w oparciu o metodę Muligana wyposaża fizjoterapeutów w narzędzia do pracy z pacjentami dysfunkcyjnymi w obrębie stawów obwodowych, stawów kręgosłupa, z zawrotami i innymi dolegliwościami głowy, z chorobą krążka międzykręgowego oraz z chronicznymi stanami bólowymi narządów ruchu i wieloma innymi.
Ponadto Muligan uważa, że zaburzenia w mechanice poszczególnych elementów układu ruchowego mogą wpływać na siebie nawzajem, jednak ich analiza powinna przebiegać na wielu płaszczyznach w odniesieniu do całego narządu ruchu oraz innych układów.  Doświadczenia kliniczne z wykorzystaniem opisanej metody pokazują pozytywne efekty z jej stosowania. Metoda ogromne możliwości terapeutom pracującym w ramach prywatnej praktyki, w szpitalach, w ośrodkach rehabilitacyjnych i gimnastyki korekcyjnej, terapeutom działającym z pacjentami po urazach sportowych oraz w dolegliwościach bólowych stawów obwodowych i odkręgosłupowych.
Instruktor:
Carole J. Stolz jest walijską fizjoterapeutką, która mieszka i pracuje w Niemczech od ponad 30 lat. Była kapitanem walijskiej reprezentacji narodowej w kajakarstwie slalomowym. Jest członkiem założycielem MCTA (Mulligan Concept Teacher Association) oraz, od 1999 roku, kierownikiem tego stowarzyszenia.
Program kursu do pobrania

Terminy kursów

Grupa 4 Warszawa

/

Instruktor: Carole J. Stolz

Zapisz się:

Otwarte

Moduł 1

7 - 9 września 2023

Grupa 5 Warszawa

/

Instruktor:

Zapisz się:

Otwarte

Moduł 1

11 - 13 grudnia 2023

Grupa 6 Warszawa

/

Instruktor:

Zapisz się:

Otwarte

Moduł 2

23-25 maja 2024

Grupa 7 Warszawa

/

Instruktor:

Zapisz się:

Otwarte

Moduł 1

26 - 28 maja 2024

FITS
FITS

Diagnostyka i terapia skoliozy wg Metody FITS (Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz)

Czytaj więcej
ESP Muscle Balance and Sport Training – kolano

Prewencja i rehabilitacja urazów stawu kolanowego

Czytaj więcej
OMPT

OMT, czyli program Ortopedycznej Terapii Manualnej z akredytacją IFOMPT, jest międzynarodowym programem szkoleniowym dla fizjoterapeutów.

Czytaj więcej

Zapisz się

Masz pytania?

Przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania lub skontaktuj się mailowo bądź telefonicznie.