Kettlebells For Physios

Poznaj program

Kettlebell: Idealne narzędzie dla fizjoterapeutów zajmujących się pacjentami z problemami nerwowo-mięśniowo-szkieletowymi.     Podczas naszego 2-dniowego kursu nauczymy Cię 6 podstawowych aktywności codziennych, możliwych do trenowania w prosty sposób z kettlebells. Wszystkie 6 ruchów zostanie zademonstrowanych i przećwiczonych w wielu wariantach, w celu "dopasowania" ich do Twoich pacjentów. Oprócz oczywistego efektu zwiększenia siły mięśni, ćwiczenia z kettlebells skutkują również wzmocnieniem struktur biernych. Kości, więzadła, torebki stawowe itp. staną się znacznie bardziej odporne na codzienne obciążenia.

icon
Czas trwania

Dwa dni

icon
Dla kogo?

Kurs przeznaczony dla fizjoterapeutów i lekarzy

icon
Cena

1200 zł

  • Dzień 1: 11:00 - 19:00
  • Dzień 2: 9:00 - 13:00

Co równie ważne, trzeba docenić pozytywne efekty psychologiczne u pacjentów z przewlekłym bólem kręgosłupa, gdy „doświadczają”, że mogą poruszać się, a nawet wymachiwać ciężkimi czarnymi żelaznymi kulami. Bez bólu.

W części teoretycznej dowiemy się, jak umiejscowić ćwiczenia z kettlebells w procesie wnioskowania klinicznego. W szczególności nauczymy Cię jak ćwiczyć z pacjentami zgłaszającymi się z bólem pleców i szyi, problemami z barkami (ból i zaburzona kontrola motoryczna), bólem i sztywnością bioder i kolan. Nauczymy Cię strategii, motywacyjnych, jak przekonywać pacjentów z przewlekłym bólem (np. pleców), unikających ćwiczeń często z powodu lęku i braku zaufania do swojego ciała. Kettlebell, przy odpowiednim sposobie wdrożenia, jest doskonałym narzędziem do wzmacniania pacjentów. Do uczynienia ich silnymi i zdolnymi do uczestniczenia w codziennych czynnościach, jak praca, hobby czy uprawianie sportu w sposób, w jaki chcą to robić.

Programowanie treningu z kettlebells będzie również częścią naszego kursu. Nauczamy w przystępny, logiczny i oparty na dowodach naukowych sposób.

Priorytetem dla nas jest nauczyć Cię ćwiczyć z pacjentami w taki sposób, aby byli oni w stanie przestrzegać zaleconego, dostosowanego do ich możliwości programu ćwiczeń.

 

Instruktorzy:

Thomas Horre, MSc., PT, OMPT-DVMT, IMTA Senior Teacher.

Z ponad 25-letnim doświadczeniem w nauczaniu w 15 krajach Europy, Thomas jest dobrze znanym nauczycielem w dziedzinie fizjoterapii nerwowo-mięśniowo-szkieletowej. Od 2007 roku prowadzi głównie kursy w ramach programu podyplomowego IMTA w zakresie terapii manualnej uznawanych przez IFOMPT. Thomas pochodzi z Niemiec a od 2018 roku mieszka w pięknym Gdańsku nad Morzem Bałtyckim. Po wielu latach leczenia pacjentów z przewlekłym bólem, logiczną konsekwencją było zintegrowanie do programu szkoleń z zakresu terapii manualnej ćwiczeń z obciążeniem. Thomas uwielbia ćwiczyć z Kettlebell. Uważa, że jest to wielofunkcyjne fantastyczne narzędzie. W 2007 roku Thomas był pierwszym nauczycielem, który przyjechał do Polski, aby wprowadzić Koncepcję Maitland w Warszawie. To był też początek firmy szkoleniowej Ortokursy.

Daria Frozyna, mgr, PT, OMPT-DVMT, nauczyciel IMTA.

Po odbyciu wielu kursów (PNF, McKenzie, Bobath i innych) Daria rozpoczęła swoją przygodę z Terapią Manualną w 2012 roku. Na szkoleniu IMTA ugruntowała podstawy do swojej dalszej pracy w zawodzie fizjoterapeuty. W 2021 roku Daria uzyskała dyplom nauczyciela IMTA jako pierwsza osoba z Polski. Od tego czasu Daria prowadzi kursy IMTA i jest oficjalnym mentorem DVMT dla kursów OMPT uznawanych przez IFOMPT. W trakcie ograniczeń pandemicznych, które nałożyły się na jej ciążę, Daria zaczęła sama ćwiczyć z kettlebells. Od tego czasu bardzo lubi to narzędzie zarówno dla własnego treningu, jak i jako świetne rozwiązanie dla wielu pacjentów.

Daria i Thomas pracują we własnej przychodni fizjoterapeutycznej w Gdańsku.

Grupa 2 Warszawa

/

Instruktorzy: : Thomas Horre Daria Frozyna

Zapisy:

Otwarte

Kurs:

29 - 30 Listopada 2024

FITS
FITS

Diagnostyka i terapia skoliozy wg Metody FITS (Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz)

Czytaj więcej
ESP Muscle Balance and Sport Training – kolano

Prewencja i rehabilitacja urazów stawu kolanowego

Czytaj więcej
OMPT

OMT, czyli program Ortopedycznej Terapii Manualnej z akredytacją IFOMPT, jest międzynarodowym programem szkoleniowym dla fizjoterapeutów.

Czytaj więcej

Zapisz się

Masz pytania?

Przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania lub skontaktuj się mailowo bądź telefonicznie.