PNF

Wyjątkowe międzynarodowe kursy PNF

Poznaj program

PNF (Prioprioceptive Neuromuscular Facilitation) jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych metod fizjoterapeutycznych, która jest stosowana w leczeniu chorych z zaburzeniami ruchowymi w neurologii, ortopedii, pediatrii, a także w innych dziedzinach medycyny. Metoda, która powstała w latach 40-tych ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych, wciąż się rozwija, a o jej skuteczności świadczą liczne doniesienia naukowe ( www.ipnfa.org ). Szkolenia z zakresu PNF prowadzone są w wielu krajach świata, a nad poziomem nauczania i odpowiednim przygotowaniem instruktorów czuwa International PNF Association (IPNFA –www.ipnfa.org). W Polsce szkolenia metody PNF prowadzone są od ponad 20 lat, a podstawy metody są wykładane w wielu uczelniach wyższych. Kształcenie w zakresie PNF składa się z kilku poziomów. Pierwszym poziomem jest Kurs Podstawowy PNF (100 godzin dydaktycznych), który składa się z dwóch pięciodniowych części. Uczestnicy szkolenia otrzymują po jego zakończeniu certyfikat ukończenia Kursu Podstawowego PNF w wersji polskiej i angielskiej (z hologramem IPNFA). Ukończenie kursu i uzyskanie dyplomu uprawnia do ubiegania się o przyjęcie na kolejny poziom kształcenia – Kurs Rozwijający PNF (50 godzin dydaktycznych), który jest zakończony egzaminem teoretycznym i praktycznym. Nauczanie w ramach Kursu Podstawowego PNF jest nastawione na przygotowanie uczestników do samodzielnego badania pacjentów na poziomie struktur, funkcji ciała i aktywności oraz prowadzenia indywidulanej terapii zgodnie z założeniami koncepcji.

icon
Czas trwania

Czas trwania kursu: 10 dni 100 godzin dydaktycznych

icon
Dla kogo?

Kurs przeznaczony dla fizjoterapeutów, oraz lekarzy

icon
Cena

3200 za cały kurs

Program kursu

  Program Kursu Podstawowego PNF obejmuje m.in. przedstawienie założeń i filozofii metody, nauczanie wzorców ruchowych głowy, kończyn górnych, kończyn dolnych i tułowia, omówienie technik ukierunkowanych na różne problemy funkcjonalne, aktywności na materacu, analizę i terapię zaburzeń wzorca chodu oraz stymulację funkcji oddechowych.

  W czasie trwania szkolenia przeprowadzone zostaną przez instruktora demonstracje badania i terapii pacjentów. Dodatkowo uczestnicy kursu będą mieli możliwość prowadzenia terapii,
  przy wsparciu ze strony instruktora, z pacjentami z różnymi diagnozami. Każde z ograniczeń funkcjonalnych zgłaszanych przez pacjentów będzie dokładnie analizowane, testowane, a po zaplanowanej terapii ponownie oceniane.

  Instruktorem metody PNF na tym Kursie będzie Benedikt Bömer PNF Senior Instructor, IPNFA, Bobath Advanced Instructor, IBITA praktykujący fizjoterapeuta, zaangażowanymi w działalność International PNF Association.

  Instruktorzy:

  Benedikt Bömer PNF Senior Instructor, IPNFA, Bobath Advanced Instructor, IBITA

  Kurs jest niepowtarzalną okazją by zdobyć najnowszą wiedzę, doskonalić umiejętności pod okiem jednego z najbardziej znanych instruktorów IPNFA w Polsce. To szansa, uczestniczyć w ciekawych dyskusjach i poznać podejście terapeutyczne osób z różnych stron świata.

  Zapraszamy Was serdecznie!!!

  Termin kursu

  Warszawa grupa 3

  /

  Instruktor:: Benedikt Bömer PNF Senior Instructor, IPNFA, Bobath Advanced Instructor, IBITA 

  Zapisy:

  Otwarte

  I

  do ustalenia

  II

  do ustalenia

  Opinie kursantów

  Zobacz również

  FITS
  FITS

  Diagnostyka i terapia skoliozy wg Metody FITS (Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz)

  Czytaj więcej
  ESP Muscle Balance and Sport Training – kolano

  Prewencja i rehabilitacja urazów stawu kolanowego

  Czytaj więcej
  OMT

  OMT, czyli program Ortopedycznej Terapii Manualnej z akredytacją IFOMPT, jest międzynarodowym programem szkoleniowym dla fizjoterapeutów.

  Czytaj więcej

  Zapisz się

  Masz pytania?

  Przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania lub skontaktuj się mailowo bądź telefonicznie.