PNF

Wyjątkowe międzynarodowe kursy PNF prowadzone między innymi przez Agnieszkę Stępień

Poznaj program

PNF (Prioprioceptive Neuromuscular Facilitation) jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych metod fizjoterapeutycznych, która jest stosowana w leczeniu chorych z zaburzeniami ruchowymi w neurologii, ortopedii, pediatrii, a także w innych dziedzinach medycyny. Metoda, która powstała w latach 40-tych ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych, wciąż się rozwija, a o jej skuteczności świadczą liczne doniesienia naukowe ( www.ipnfa.org ). Szkolenia z zakresu PNF prowadzone są w wielu krajach świata, a nad poziomem nauczania i odpowiednim przygotowaniem instruktorów czuwa International PNF Association (IPNFA –www.ipnfa.org). W Polsce szkolenia metody PNF prowadzone są od ponad 20 lat, a podstawy metody są wykładane w wielu uczelniach wyższych. Kształcenie w zakresie PNF składa się z kilku poziomów. Pierwszym poziomem jest Kurs Podstawowy PNF (100 godzin dydaktycznych), który składa się z dwóch pięciodniowych części. Uczestnicy szkolenia otrzymują po jego zakończeniu certyfikat ukończenia Kursu Podstawowego PNF w wersji polskiej i angielskiej (z hologramem IPNFA). Ukończenie kursu i uzyskanie dyplomu uprawnia do ubiegania się o przyjęcie na kolejny poziom kształcenia – Kurs Rozwijający PNF (50 godzin dydaktycznych), który jest zakończony egzaminem teoretycznym i praktycznym. Nauczanie w ramach Kursu Podstawowego PNF jest nastawione na przygotowanie uczestników do samodzielnego badania pacjentów na poziomie struktur, funkcji ciała i aktywności oraz prowadzenia indywidulanej terapii zgodnie z założeniami koncepcji.

icon
Czas trwania

Czas trwania kursu: 10 dni 100 godzin dydaktycznych

icon
Dla kogo?

Kurs przeznaczony dla fizjoterapeutów, oraz lekarzy

icon
Cena

3200 za cały kurs

Program kursu

Program Kursu Podstawowego PNF obejmuje m.in. przedstawienie założeń i filozofii metody, nauczanie wzorców ruchowych głowy, kończyn górnych, kończyn dolnych i tułowia, omówienie technik ukierunkowanych na różne problemy funkcjonalne, aktywności na materacu, analizę i terapię zaburzeń wzorca chodu oraz stymulację funkcji oddechowych.

W czasie trwania szkolenia przeprowadzone zostaną przez instruktora demonstracje badania i terapii pacjentów. Dodatkowo uczestnicy kursu będą mieli możliwość prowadzenia terapii,
przy wsparciu ze strony instruktora, z pacjentami z różnymi diagnozami. Każde z ograniczeń funkcjonalnych zgłaszanych przez pacjentów będzie dokładnie analizowane, testowane, a po zaplanowanej terapii ponownie oceniane.

Dodatkowym atutem planowanego kursu jest niepowtarzalny i unikalny zespół instruktorów.

Marianne Heidmann Senior Instructor International IPNF Association (IPNFA), Agnieszka Stępień Senior Instructor Candidat IPNFA,  Byungki Lee Assistant IPNFA oraz Jakub Marciński, Assistant IPNFA.

 

Każdy z instruktorów ma wieloletnie doświadczenie w nauczaniu metody PNF. Wszyscy są praktykującymi fizjoterapeutami, zaangażowanymi w działalność International PNF Association.

Termin kursu

Grupa 2 Warszawa
I część 24-28.07.2020 II część 23-27.09.2020, Warszawa

Instruktorzy:

Wykładowcami będą Marianne Heidmann Senior Instructor International IPNF Association (IPNFA), Agnieszka Stępień Senior Instructor Candidat IPNFA,  Byungki Lee Assistant IPNFA oraz Jakub Marciński, Assistant IPNFA.

Marianne Heidmann pochodzi z Niemiec, pracuje w prywatnej praktyce i prowadzi szkolenia PNF w różnych krajach na świecie. Agnieszka Stępień mieszka i pracuje w Warszawie. Od kilkunastu prowadzi praktykę fizjoterapeutyczną,  uczy studentów Wydziału Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego i regularnie kształci uczestników kursów PNF.

Dla panów Byungki Lee i Jakuba Marcińskiego kurs będzie zakończeniem kilkuletniego okresu szkolenia i szansą na uzyskanie tytułu Instruktora IPNFA.

Kurs jest niepowtarzalną okazją by zdobyć najnowszą wiedzę, doskonalić umiejętności pod okiem czterech doświadczonych wykładowców, uczestniczyć w ciekawych dyskusjach i poznać podejście terapeutyczne osób z różnych stron świata.

Zapraszamy Was serdecznie!!!

Termin kursu

Warszawa grupa 2

/

Instruktorzy:: Marianne Heidmann Senior Instructor International IPNF Association (IPNFA), Agnieszka Stępień Senior Instructor Candidat IPNFA,  Byungki Lee Assistant IPNFA oraz Jakub Marciński, Assistant IPNFA.

Zapisy:

Otwarte

I

24-28.07.2020

II

23-27.09.2020

Opinie kursantów

Zobacz również

FITS
FITS

Diagnostyka i terapia skoliozy wg Metody FITS (Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz)

Czytaj więcej
ESP Muscle Balance and Sport Training – kolano

Prewencja i rehabilitacja urazów stawu kolanowego

Czytaj więcej
OMT

OMT, czyli program Ortopedycznej Terapii Manualnej z akredytacją IFOMPT, jest międzynarodowym programem szkoleniowym dla fizjoterapeutów.

Czytaj więcej

Zapisz się

Masz pytania?

Przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania lub skontaktuj się mailowo bądź telefonicznie.