Kursy dla masażystów Kraków

Szkolenia dla fizjoterapeutów, rehabilantów i masażystów Kraków

Firma OrtoKursy zajmuje się organizacją szkoleń dla fizjoterapeutów. Na zajęciach omawiane są najnowsze metody leczenia. Częstymi gośćmi szkoleń są znani lekarze i naukowcy. Zarówno ci z Polski, jak i z zagranicy. Każdy uczestnik kursu może zdobyć nowe umiejętności i znacznie poszerzyć dotychczasową wiedzę. Zajęcia organizowane są również w Krakowie. Każdy fizjoterapeuta z Małopolski może zarezerwować swój udział wchodząc na stronę internetową firmy OrtoKursy. Jeżeli nie jesteś przekonany do uczestnictwa w szkoleniu, sprawdź opinie uczestników, które umieszczają oni w internecie. Sam możesz przekonać się o tym, że praktycznie nie ma osób niezadowolonych z uczestnictwa w zajęciach. Z pewnością jeszcze wiele razy będą one organizowane w Krakowie. Aktualnie głównymi tematami kursów są trzy metody leczenia, które zostaną opisane poniżej.

  • Metoda Maitlanda. W tym przypadku nazwa metody pochodzi od nazwiska terapeuty, który ją opracował. Był to Australijczyk, który poświęcił dużo czasu na studiowanie wyników badań neurologów, poszukując optymalnej metody zmniejszenia bólu u pacjentów. Można stwierdzić, że jego badania zakończyły się sukcesem. Opracowana przez niego metoda jest powszechnie chwalona na świecie, jeżeli chodzi o środowisko medyczne. Każdy pacjent musi być tutaj gotowy na poddanie się drobiazgowemu badaniu. Nie ma innej możliwości, aby znaleźć wszystkie przyczyny pojawienia się bólu. Maitland na potrzeby stosowania w praktyce opracowanej przez siebie metody stworzył skalę odczuwania bólu. Każdy pacjent kwalifikowany jest do jednej z czterech grup. Kryterium jest natężenie odczuwanych dolegliwości bólowych.
  • Metoda Crafta. Opracował ją znany w środowisku medycznym profesor Harry von Piekartz. Nie oznacza to jednak wcale, że pracował on nad tą metodą samotnie. Wręcz przeciwnie, konsultował się z wieloma znakomitymi lekarzami różnych specjalności. To ich wiedza i doświadczenie w połączeniu z determinacją profesora Piekartza sprawiły, że ten skuteczny sposób leczenia został opracowany i wdrożony. Pacjentami są tutaj osoby cierpiące na urazy oraz choroby pojawiające się w obrębie czaszki oraz okolic szyi i barku.
  • Metoda FITS. Stworzono ją w Polsce, jej autorami są nasi fizjoterapeuci. Jest to z pewnością coś, czym możemy się chwalić na świecie. Metoda FITS była opisywana w wielu prestiżowych magazynach medycznych. Przedstawiano ją również podczas konferencji naukowych na całym świecie. Pacjentami są tutaj zwykle dzieci, metoda ta dotyczy korygowania wad postawy. W związku z młodym wiekiem osób poddawanych leczeniu do terapii włączeni są również ich rodzice. Mają oni do wykonania niezwykle odpowiedzialne zadanie. Muszą wspierać dziecko, aby wykonywało zalecone mu ćwiczenia i nie rezygnowało z terapii. Ćwiczenia mogą być męczące, ale dzięki nim będzie możliwe zdrowe życie w przyszłości. Rodzice powinni starać się to uświadomić dzieciom biorącym udział w terapii prowadzonej tą metodą.

Firma OrtoKursy zaprasza na organizowane przez siebie szkolenia fizjoterapeutów z Krakowa i terenu całej Małopolski.

zdjecie

Zbyszek Wroński

Współzałożyciel firmy OrtoKursy. Doktor nauk biologicznych. Specjalista fizjoterapii. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Dba o najwyższy poziom merytoryczny oferowanych kursów.

Zajmuje się nawiązywaniem współpracy z nowymi Instruktorami oraz tłumaczeniem skryptów i kursów.

Od czerwca 2016 Asystent IMTA.

zdjecie

Tomek Wroński

Prezes Zarządu OroKursy sp. z o.o. Dba o dobrą atmosferę na kursach. Zajmuje się organizacją, marketingiem, rozwojem biznesowym.

Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się:

zdjecie

Jolanta Ambroziak

OrtoKursy w Warszawie. Zajmuje się organizacją, obsługą klienta, fakturami. Dzięki Niej wszystko jest na czas.

Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się:

zdjecie

Daria Frozyna

OrtoKursy w Gdańsku. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się tłumaczeniem kursów w Gdańsku oraz Warszawie. Hobbystycznie zajmuje się korektą naszych skryptów.

Od czerwca 2016 Asystent IMTA.

zdjecie

Adrian Kużdzał

OrtoKursy w Krakowie. Doktor nauk o kulturze fizycznej. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się organizacją kursóww Krakowie.

zdjecie

Paweł Gołaszewski

OrtoKursy w Gdańsku. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się organizacją kursów w Gdańsku.

Sprawdź nasze kursy

FITS
FITS

Diagnostyka i terapia skoliozy wg Metody FITS (Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz)

ESP Muscle Balance and Sport Training – kolano

Prewencja i rehabilitacja urazów stawu kolanowego

OMPT

OMT, czyli program Ortopedycznej Terapii Manualnej z akredytacją IFOMPT, jest międzynarodowym programem szkoleniowym dla fizjoterapeutów.

Zobacz wszystkie kursy