Kursy fizjoterapia Gdańsk

Kursy i szkolenia fizjoterapia, rehabilitacja - Gdańsk

Firma OrtoKursy już od lat organizuje szkolenia dla fizjoterapeutów, dzięki którym mogą oni znacznie poszerzyć swoją wiedzę. Na naszych kursach swoją ogromną wiedzą popartą doświadczeniem dzielą się z ich uczestnikami zaproszeni przez nas goście z zagranicy, wybitni przedstawiciele świata nauk medycznych. Z naszej oferty skorzystało już wielu fizjoterapeutów z Gdańska. W dalszym ciągu planujemy organizację wielu ciekawych szkoleń w tym rejonie Polski.

W 2007 roku zorganizowaliśmy po raz pierwszy w Polsce szkolenie dotyczące terapii manualnej Maitland. Twórcą tej metody leczenia był australijski fizjoterapeuta Geoffrey Maitland. W jego opinii terapeuta prowadzący rehabilitację powinien skupić się na zwalczaniu bólu, jaki odczuwa jego pacjent. W tym celu zalecał podjęcie działań, które umożliwią przywrócenie stawu do stanu sprzed wystąpienia urazu oraz wyrównanie napięcia w mięśniach. Maitland w trakcie opracowywania metody noszącej obecnie jego nazwisko korzystał z wyników badań neurochirurgicznych dotyczących wpływu ruchów kręgosłupa na ośrodkowy układ nerwowy. Prowadzone przez nas kursy terapii manualnej są częścią międzynarodowego programu zainicjowanego przez DVMT. Jest to skrót nazwy niemieckiego stowarzyszenia terapeutów stosujących metodę opracowaną przez Geoffrey’a Maitlanda.

  • CRAFTA – Interdyscyplinarna metoda leczenia obejmująca swoim zasięgiem obszar czaszki człowieka, w tym także jamę ustną. Stosują ją nie tylko fizjoterapeuci, ale również dentyści, ortodonci, logopedzi i przedstawiciele pozostałych dziedzin medycyny zajmujący się leczeniem schorzeń powstających w obrębie czaszki. Twórcą tej metody był Harry von Piekartz. Jest ona efektem wielu lat pracy tego profesora i grupy jego asystentów, w czasie których przyglądali się oni wynikom wielu różnych badań naukowych.
  • Metoda FITS została opracowana w 2004 roku. Jej powstanie poprzedziły wieloletnie analizy badań naukowych z zakresu medycyny. Umożliwia ona skuteczne leczenie choroby Scheuermanna oraz korygowanie wad postawy zarówno u osób dorosłych, jak i najmłodszych pacjentów. Co niezwykle istotne, metoda ta zyskała akceptację Międzynarodowego Stowarzyszenia Zachowawczego Leczenia Skolioz, znanego jako SOSORT. Jest to skrót od angielskiej nazwy tej organizacji. Od chwili powstania metoda FITS podlega ciągłym modyfikacjom. Terapeuci, którzy ją stosują, reagują bowiem na każdy nowy sygnał ze świata nauki. Jest ona więc na bieżąco ulepszana, co jest znakomitą wiadomością dla pacjentów.

Jesteś fizjoterapeutą, który zainteresowany jest wzięciem udziału w szkoleniu organizowanym przez firmę OrtoKursy w Gdańsku? Zapoznaj się z ofertą umieszczoną na stronie internetowej ortokursy.pl. Masz dodatkowe pytania? Zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

zdjecie

Zbyszek Wroński

Współzałożyciel firmy OrtoKursy. Doktor nauk biologicznych. Specjalista fizjoterapii. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Dba o najwyższy poziom merytoryczny oferowanych kursów.

Zajmuje się nawiązywaniem współpracy z nowymi Instruktorami oraz tłumaczeniem skryptów i kursów.

Od czerwca 2016 Asystent IMTA.

zdjecie

Tomek Wroński

Prezes Zarządu OroKursy sp. z o.o. Dba o dobrą atmosferę na kursach. Zajmuje się organizacją, marketingiem, rozwojem biznesowym.

Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się:

zdjecie

Jolanta Ambroziak

OrtoKursy w Warszawie. Zajmuje się organizacją, obsługą klienta, fakturami. Dzięki Niej wszystko jest na czas.

Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się:

zdjecie

Daria Frozyna

OrtoKursy w Gdańsku. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się tłumaczeniem kursów w Gdańsku oraz Warszawie. Hobbystycznie zajmuje się korektą naszych skryptów.

Od czerwca 2016 Asystent IMTA.

zdjecie

Adrian Kużdzał

OrtoKursy w Krakowie. Doktor nauk o kulturze fizycznej. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się organizacją kursóww Krakowie.

zdjecie

Paweł Gołaszewski

OrtoKursy w Gdańsku. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się organizacją kursów w Gdańsku.

Sprawdź nasze kursy

FITS
FITS

Diagnostyka i terapia skoliozy wg Metody FITS (Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz)

ESP Muscle Balance and Sport Training – kolano

Prewencja i rehabilitacja urazów stawu kolanowego

OMPT

OMT, czyli program Ortopedycznej Terapii Manualnej z akredytacją IFOMPT, jest międzynarodowym programem szkoleniowym dla fizjoterapeutów.

Zobacz wszystkie kursy