Kursy fizjoterapia Kraków

Kursy i szkolenia fizjoterapia, rehabilitacja - Kraków

Firma OrtoKursy zaprasza fizjoterapeutów na szkolenia, dzięki którym mogą oni znacznie poszerzyć swoją wiedzę i zdobyć nowe, cenne umiejętności. Zajęcia prowadzą zaproszeni przez nas goście z zagranicy. Organizujemy kursy również w Krakowie. Jeżeli mieszkasz w tym mieście lub jego okolicach i uważasz, że warto wziąć udział w organizowanych przez nas zajęciach, sprawdź wolne terminy na naszej stronie internetowej.

Metoda Maintlanda jest stosowana przez fizjoterapeutów w terapii manualnej. Składają się na nią 3 etapy. Najpierw przeprowadzane jest szczegółowe badanie pacjenta. Następnie prowadzona jest terapia, dostosowana do potrzeb osoby zmagającej się z urazem. Potem następuje ocena tego, co udało się w trakcie terapii osiągnąć. Metoda ta została opracowana w Australii przez Geoffrey’a Maitlanda. Inspiracją były dla niego wyniki badań z zakresu neurochirurgii, badające związek ruchu kręgosłupa z odczuwaniem bólu. Podczas zajęć organizowanych przez OrtoKursy w Krakowie poznasz więcej szczegółów dotyczących tej metody.

Craniofacial Therapy Academy, w skrócie CRAFTA – jedna z metod terapii manualnej. Przedmiotem zainteresowania terapeutów stosujących tą metodę jest obszar ludzkiej czaszki. To dlatego zainteresowani tym tematem są nie tylko fizjoterapeuci, ale również dentyści i ortodonci. Co wskazuje na to, że pacjent powinien zostać poddany takiej metodzie leczenia? Są to takie objawy, jak np. częste odczuwanie odrętwienia w palcach, nieprzyjemne wrażenie szumu w uszach, dokuczliwy ból pojawiający się w okolicach karku, bruksizm czyli zgrzytanie zębami. Podczas kursu dowiesz się wszystkiego na temat tej metody, dzięki czemu będziesz mógł skutecznie pomóc wielu zgłaszającym się do Ciebie pacjentom.

Metoda Funkcjonalnej Indywidualnej Terapii Skolioz – FITS. Została opracowana w 2004 roku i od tej pory jest stosowana, aby pomóc osobom mającym wady postawy, zmagającym się z chorobą Scheuermanna oraz tym cierpiącym na skrzywienie boczne kręgosłupa, czyli skoliozę. Współautorką tej metody jest Polka, dr Marianna Białek. Metoda ta podlega ciągłej ewolucji. Terapeuci, którzy ją stosują, śledzą na bieżąco wieści ze świata nauki i szybko reagują, gdy faktem staje się odkrycie naukowe, dzięki któremu możliwe jest usprawnienie metody FITS. Wszystkiego na jej temat dowiesz się na szkoleniu zorganizowanym przez OrtoKursy.

Zapraszamy fizjoterapeutów z Krakowa i okolic do wzięcia udziału w kursie, dzięki któremu będą mogli oni jeszcze skuteczniej pomagać pacjentom zmagającym się z bólem. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

zdjecie

Zbyszek Wroński

Współzałożyciel firmy OrtoKursy. Doktor nauk biologicznych. Specjalista fizjoterapii. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Dba o najwyższy poziom merytoryczny oferowanych kursów.

Zajmuje się nawiązywaniem współpracy z nowymi Instruktorami oraz tłumaczeniem skryptów i kursów.

Od czerwca 2016 Asystent IMTA.

zdjecie

Tomek Wroński

Prezes Zarządu OroKursy sp. z o.o. Dba o dobrą atmosferę na kursach. Zajmuje się organizacją, marketingiem, rozwojem biznesowym.

Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się:

zdjecie

Jolanta Ambroziak

OrtoKursy w Warszawie. Zajmuje się organizacją, obsługą klienta, fakturami. Dzięki Niej wszystko jest na czas.

Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się:

zdjecie

Daria Frozyna

OrtoKursy w Gdańsku. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się tłumaczeniem kursów w Gdańsku oraz Warszawie. Hobbystycznie zajmuje się korektą naszych skryptów.

Od czerwca 2016 Asystent IMTA.

zdjecie

Adrian Kużdzał

OrtoKursy w Krakowie. Doktor nauk o kulturze fizycznej. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się organizacją kursóww Krakowie.

zdjecie

Paweł Gołaszewski

OrtoKursy w Gdańsku. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się organizacją kursów w Gdańsku.

Sprawdź nasze kursy

FITS
FITS

Diagnostyka i terapia skoliozy wg Metody FITS (Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz)

ESP Muscle Balance and Sport Training – kolano

Prewencja i rehabilitacja urazów stawu kolanowego

OMPT

OMT, czyli program Ortopedycznej Terapii Manualnej z akredytacją IFOMPT, jest międzynarodowym programem szkoleniowym dla fizjoterapeutów.

Zobacz wszystkie kursy