Kursy fizjoterapia małopolska

Kursy i szkolenia fizjoterapia, rehabilitacja - małopolska

Firma Ortokursy istnieje już od kilkunastu lat. Nasza specjalność to organizacja profesjonalnych kursów dla fizjoterapeutów, dzięki którym mogą oni zdobyć nowe umiejętności, a przez to jeszcze skuteczniej nieść pomoc swoim pacjentom. Gośćmi naszych szkoleń są wybitni specjaliści z zagranicy. Na nasz kurs mogą się zapisać również fizjoterapeuci z Małopolski. Poniżej zostaną opisane główne tematy, którymi się zajmujemy.

  • Metoda Maitlanda– jej autorem był Australijczyk Geoffrey Maitland. Według niego rehabilitacja powinna polegać głównie na zmniejszeniu bólu odczuwanego przez pacjenta i zapewnieniu jego stawom takiej sprawności, jaką miały one przed wystąpieniem urazu. Zwracał również uwagę na zagadnienia dotyczące napięcia mięśniowego. Podstawą jego prac były wyniki badań naukowych prowadzonych w Szwecji, które dotyczyły neurochirurgii. Pacjent poddany tej metodzie musi być przygotowany na szczegółowe badanie, jakie będzie musiał przejść. Zostanie w ten sposób ustalone, co sprawia mu największy ból i jaki jest najskuteczniejszy sposób na zwiększenie stopnia ruchomości jego stawów.
  • Metoda CRAFTA (Cranial Facial Therapy Academy) jest metodą terapii manualnej. Przedmiotem zainteresowania terapeutów jest tutaj czaszka człowieka. Zarówno tworzące ją kości, jak i umiejscowione w tym miejscu nerwy. Autorem tej metody jest Harry von Piekartz, opracował ją ponad 20 lat temu. Stosuje się ją w przypadku takich dolegliwości, jak ból odczuwany w obrębie czaszki, problemy z oczami (np. ich zbytnia wrażliwość na światło), ból gardła przy braku występowania jakiejkolwiek infekcji, odczuwanie silnego bólu szyi, szum w uszach. W przypadku zastosowania metody CRAFTA pacjent nie tylko wykonuje zalecone mu ćwiczenia podczas spotkania z terapeutą, ale otrzymuje również „pracę domową”. Pewnego rodzaju ćwiczenia będzie on wykonywał również po powrocie do domu. W ten sposób można szybciej wyeliminować szkodliwe dla zdrowia nawyki pacjenta.
  • Metoda FITS została opracowana w 2004 roku. Z jej pomocą korygowane są wady postawy u osób w różnym wieku. O metodzie tej napisał prestiżowy magazyn Medicine, co tylko potwierdza jej skuteczność i uznanie, jakim cieszy się w środowisku terapeutów. Dla każdego uczestnika terapii opracowany zostaje indywidualny zestaw ćwiczeń. Będą one dostosowane do jego wieku oraz specyfiki problemów zdrowotnych, z jakimi się zmaga.

Jesteś fizjoterapeutą z Małopolski i chciałbyś poszerzyć swoją wiedzę? Wejdź na stronę internetową ortokursy.pl i zapisz się na szkolenie.

zdjecie

Zbyszek Wroński

Współzałożyciel firmy OrtoKursy. Doktor nauk biologicznych. Specjalista fizjoterapii. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Dba o najwyższy poziom merytoryczny oferowanych kursów.

Zajmuje się nawiązywaniem współpracy z nowymi Instruktorami oraz tłumaczeniem skryptów i kursów.

Od czerwca 2016 Asystent IMTA.

zdjecie

Tomek Wroński

Prezes Zarządu OroKursy sp. z o.o. Dba o dobrą atmosferę na kursach. Zajmuje się organizacją, marketingiem, rozwojem biznesowym.

Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się:

zdjecie

Jolanta Ambroziak

OrtoKursy w Warszawie. Zajmuje się organizacją, obsługą klienta, fakturami. Dzięki Niej wszystko jest na czas.

Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się:

zdjecie

Daria Frozyna

OrtoKursy w Gdańsku. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się tłumaczeniem kursów w Gdańsku oraz Warszawie. Hobbystycznie zajmuje się korektą naszych skryptów.

Od czerwca 2016 Asystent IMTA.

zdjecie

Adrian Kużdzał

OrtoKursy w Krakowie. Doktor nauk o kulturze fizycznej. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się organizacją kursóww Krakowie.

zdjecie

Paweł Gołaszewski

OrtoKursy w Gdańsku. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się organizacją kursów w Gdańsku.

Sprawdź nasze kursy

FITS
FITS

Diagnostyka i terapia skoliozy wg Metody FITS (Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz)

ESP Muscle Balance and Sport Training – kolano

Prewencja i rehabilitacja urazów stawu kolanowego

OMPT

OMT, czyli program Ortopedycznej Terapii Manualnej z akredytacją IFOMPT, jest międzynarodowym programem szkoleniowym dla fizjoterapeutów.

Zobacz wszystkie kursy