Kursy fizjoterapia mazowieckie

Kursy i szkolenia fizjoterapia, rehabilitacja - mazowieckie

Firma Ortokursy istnieje od 13 lat. Organizujemy kursy dla fizjoterapeutów, na które zapraszani są wybitni specjaliści z zagranicy. Każdy uczestnik naszego szkolenia ma szansę poznać nowe metody terapii, jakie stosowane są obecnie na świecie. Jesteś mieszkańcem województwa mazowieckiego? Zajmujesz się fizjoterapią? Zarezerwuj uczestnictwo w kursie na stronie ortokursy.pl. Aktualnie nasza uwaga skierowana jest głównie na te trzy tematy, które opisane zostaną poniżej.

  • Metoda CRAFTA została opracowana w latach 90-tych ubiegłego stulecia. Przedmiotem działań terapeutów ją stosujących jest pomoc w przypadku schorzeń występujących głównie w obrębie ludzkiej czaszki. Może to być zarówno migrena, jak i ból zębów. W opracowywaniu metody CRAFTA brali udział lekarze wielu różnych specjalności oraz fizjoterapeuci.
  • Australijski terapeuta Geoffrey Maitland stworzył metodę, która została nazwana jego nazwiskiem. Inspiracją w trakcie prowadzenia prac naukowych były dla niego wyniki badań neurochirurgicznych, do których miał dostęp. Metoda Maitlanda zakłada możliwie najskuteczniejsze ograniczenie odczuwania bólu przez pacjenta oraz poprawę stanu jego stawów. Terapeuta powinien dążyć do przywrócenia ich do pełnej sprawności. Pacjent zostaje poddany drobiazgowym badaniom. Na podstawie ich wyników zostaje podjęta decyzja o tym, jakie dalsze działania należy zastosować.
  • Metoda FITS jest stosowana od 16 lat. Dotyczy wad postawy u osób w różnym wieku, przy zwróceniu jednak szczególnej uwagi na najmłodszych pacjentów. Metoda ta została doceniona przez najwybitniejszych terapeutów na świecie, pisały o niej również prestiżowe pisma medyczne. W przypadku, gdy stosowana jest wobec dzieci, ich rodzice mogą liczyć na dokładne wyjaśnienie im wszystkich szczegółów dotyczących leczenia. Przedstawi im je prowadzący terapię specjalista. Uświadomi on również poddanego leczeniu młodego pacjenta i jego opiekunów, jakie ćwiczenia dotyczące kształtowania sylwetki należy wykonywać w domu.

Jeżeli masz pytania dotyczące opisanych powyżej metod prowadzenia terapii lub też dotyczą one organizowanych przez nas kursów, zadzwoń lub napisz. Postaramy się wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Firma Ortokursy zaprasza na szkolenia terapeutów z województwa mazowieckiego.

zdjecie

Zbyszek Wroński

Współzałożyciel firmy OrtoKursy. Doktor nauk biologicznych. Specjalista fizjoterapii. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Dba o najwyższy poziom merytoryczny oferowanych kursów.

Zajmuje się nawiązywaniem współpracy z nowymi Instruktorami oraz tłumaczeniem skryptów i kursów.

Od czerwca 2016 Asystent IMTA.

zdjecie

Tomek Wroński

Prezes Zarządu OroKursy sp. z o.o. Dba o dobrą atmosferę na kursach. Zajmuje się organizacją, marketingiem, rozwojem biznesowym.

Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się:

zdjecie

Jolanta Ambroziak

OrtoKursy w Warszawie. Zajmuje się organizacją, obsługą klienta, fakturami. Dzięki Niej wszystko jest na czas.

Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się:

zdjecie

Daria Frozyna

OrtoKursy w Gdańsku. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się tłumaczeniem kursów w Gdańsku oraz Warszawie. Hobbystycznie zajmuje się korektą naszych skryptów.

Od czerwca 2016 Asystent IMTA.

zdjecie

Adrian Kużdzał

OrtoKursy w Krakowie. Doktor nauk o kulturze fizycznej. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się organizacją kursóww Krakowie.

zdjecie

Paweł Gołaszewski

OrtoKursy w Gdańsku. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się organizacją kursów w Gdańsku.

Sprawdź nasze kursy

FITS
FITS

Diagnostyka i terapia skoliozy wg Metody FITS (Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz)

ESP Muscle Balance and Sport Training – kolano

Prewencja i rehabilitacja urazów stawu kolanowego

OMPT

OMT, czyli program Ortopedycznej Terapii Manualnej z akredytacją IFOMPT, jest międzynarodowym programem szkoleniowym dla fizjoterapeutów.

Zobacz wszystkie kursy