Kursy fizjoterapia pomorskie

Kursy i szkolenia fizjoterapia, rehabilitacja - pomorskie

OrtoKursy to firma zajmująca się prowadzeniem szkoleń dotyczących fizjoterapii. Na prowadzonych przez specjalistów (również tych z zagranicy) zajęciach osoby zajmujące się na co dzień fizjoterapią zdobywają nowe umiejętności. Dzięki temu będą potrafili jeszcze skuteczniej pomóc swoim pacjentom. Z naszej oferty mogą skorzystać mieszkańcy całej Polski, również ci z województwa pomorskiego. Zapraszamy na naszą stronę internetową, za jej pośrednictwem można zarezerwować swój udział w szkoleniu. Jesteśmy przekonani o tym, że każdy fizjoterapeuta uczestniczący w kursie będzie zadowolony z tego, że zdecydował się na niego zapisać. W obecnej chwili tematem szkoleń są głównie te trzy opisane poniżej zagadnienia.

  • Metoda Maitlanda– jej nazwa pochodzi od nazwiska fizjoterapeuty, który ją opracował. Uważał on, że nie należy nadmiernie skupiać się na odnalezieniu głównej przyczyny wystąpienia problemu ze zdrowiem, ale na dobraniu właściwych względem odczuwanych przez pacjenta objawów technik prowadzenia terapii. Inspiracją dla Maitlanda były wyniki badań neurochirurgów, które uważnie przestudiował. Cechą charakterystyczną badania przeprowadzonego według tej metody jest jego niezwykła dokładność. Każdy pacjent powinien być na to przygotowany. Należy uświadomić mu przy tym, że wszystkie te niedogodności są dla jego dobra.
  • Metoda CRAFTA (Cranial Facial Therapy Academy)– opracował ją ponad 20 lat temu profesor Harry von Piekartz. Konsultował się przy tym z lekarzami wszystkich tych specjalności, które dotyczą obszaru ludzkiej czaszki. Byli wśród nich m.in. dentyści i logopedzi. Metodę tą cechuje przeprowadzenie w jej ramach bardzo dokładnego wywiadu. Jego celem jest ustalenie głównej przyczyny wystąpienia urazu lub choroby. Po jej znalezieniu terapeuta opracowuje plan ćwiczeń, które będzie odtąd wykonywał pacjent. Musi się on liczyć również z tym, że otrzyma pewnego rodzaju pracę domową, czyli zestaw ćwiczeń, które powinien regularnie wykonywać w domu. Jaki jest ich cel? Chodzi o przyspieszenie zmiany niezdrowych nawyków. Metodę CRAFTA stosuje się m.in. w przypadku zapalenia zatok, często powracających bólów głowy, częstego odczuwania drętwienia w palcach.
  • Metoda FITS jest rekomendowana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Zachowawczego Leczenia Skolioz – SOSORT. Powstała na początku XXI wieku. Stosowanie jej polecają fizjoterapeuci z całego świata. Metoda ta była prezentowana podczas wielu prestiżowych konferencji medycznych, napisało o niej również prestiżowe pismo Medicine. Jej opracowanie poprzedzone było latami badań. Dla każdego pacjenta poddanego terapii prowadzonej tą metodą opracowany będzie indywidualny plan leczenia. Zostanie w nim uwzględniony wiek tej osoby oraz specyfika jej wady postawy.

Zapraszamy wszystkich fizjoterapeutów z województwa pomorskiego do odwiedzenia strony OrtoKursy.pl i dokonania rezerwacji uczestnictwa w szkoleniu.

zdjecie

Zbyszek Wroński

Współzałożyciel firmy OrtoKursy. Doktor nauk biologicznych. Specjalista fizjoterapii. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Dba o najwyższy poziom merytoryczny oferowanych kursów.

Zajmuje się nawiązywaniem współpracy z nowymi Instruktorami oraz tłumaczeniem skryptów i kursów.

Od czerwca 2016 Asystent IMTA.

zdjecie

Tomek Wroński

Prezes Zarządu OroKursy sp. z o.o. Dba o dobrą atmosferę na kursach. Zajmuje się organizacją, marketingiem, rozwojem biznesowym.

Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się:

zdjecie

Jolanta Ambroziak

OrtoKursy w Warszawie. Zajmuje się organizacją, obsługą klienta, fakturami. Dzięki Niej wszystko jest na czas.

Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się:

zdjecie

Daria Frozyna

OrtoKursy w Gdańsku. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się tłumaczeniem kursów w Gdańsku oraz Warszawie. Hobbystycznie zajmuje się korektą naszych skryptów.

Od czerwca 2016 Asystent IMTA.

zdjecie

Adrian Kużdzał

OrtoKursy w Krakowie. Doktor nauk o kulturze fizycznej. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się organizacją kursóww Krakowie.

zdjecie

Paweł Gołaszewski

OrtoKursy w Gdańsku. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się organizacją kursów w Gdańsku.

Sprawdź nasze kursy

FITS
FITS

Diagnostyka i terapia skoliozy wg Metody FITS (Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz)

ESP Muscle Balance and Sport Training – kolano

Prewencja i rehabilitacja urazów stawu kolanowego

OMPT

OMT, czyli program Ortopedycznej Terapii Manualnej z akredytacją IFOMPT, jest międzynarodowym programem szkoleniowym dla fizjoterapeutów.

Zobacz wszystkie kursy