kursy fizjoterapia Poznań

Kursy i szkolenia fizjoterapia, rehabilitacja - Poznań

Firma OrtoKursy działa od 13 lat. Zajmuje się organizacją kursów dla fizjoterapeutów (także tych z Poznania), w trakcie których zdobywają oni nowe, cenne umiejętności. Dzięki temu mogą jeszcze bardziej efektywnie wykonywać swoją pracę, tak przecież potrzebną. To dzięki nim tak wiele osób jest w stanie powrócić do pełnej sprawności ruchowej i pozbyć się bólu, który towarzyszy im w trakcie poruszania się. Warto wiedzieć, że fizjoterapia dzieli się na kinezyterapię oraz fizykoterapię. Fizjoterapia wraz z psychoterapią, terapią związaną z neurologią oraz innymi jej rodzajami tworzy większą całość, którą możemy określić nazwą- rehabilitacja medyczna.

Już na samym początku naszej działalności wprowadziliśmy do Polski nowość, jaką było szkolenie dotyczące zastosowania w praktyce Koncepcji Maitland. Od jesieni 2016 roku prowadzimy szkolenia w zakresie Ortopedycznej Terapii Manualnej. Podlegają one kontroli ze strony niemieckiej organizacji zrzeszającej fizjoterapeutów stosujących tą metodę- DVMT. W roku 2017 udało nam się uzyskać za pośrednictwem Ministerstwa Zdrowia dofinansowanie unijne, co umożliwiło przeprowadzenie szkoleń dla ponad 700 polskich fizjoterapeutów.

Nasza firma nie stoi w miejscu. Śledzimy na bieżąco wieści ze świata nauk medycznych. Jesteśmy gotowi włączyć do programu naszych szkoleń całkiem nowe metody prowadzenia fizjoterapii, jeśli tylko uzyskają one akceptację ze strony środowisk naukowych. Planujesz wzięcie udziału w organizowanym przez nas kursie? Zapraszamy na stronę internetową ortokursy.pl, gdzie znajdziesz informacje dotyczące możliwości zapisania się na organizowane przez nas w Poznaniu zajęcia. Prowadzą je wybitni eksperci, wśród których są również zagraniczni fizjoterapeuci posiadający ogromną wiedzę i doświadczenie.

  • CRAFTA – Akademia została założona przez profesora Harrego von Piekartza. Prowadzone przez nią terapie oraz badania naukowe dotyczą jednego, konkretnego obszaru ciała pacjentów. Jest to czaszka. Z akademią współpracują nie tylko osoby zajmujące się fizjoterapią, ale również m.in. stomatolodzy.
  • FITS – Nad tą metodą leczenia pracowała przez lata dwójka naukowców- dr n. med. Marianna Białek oraz mgr Andrzej M’hango. Końcowym efektem ich wspólnej pracy było powstanie koncepcji określanej skrótem FITS. Dotyczy ona leczenia prowadzonego w obrębie barku, kręgosłupa i miednicy pacjentów, w tym także tych najmłodszych, cierpiących na boczne skrzywienie kręgosłupa. W terminologii medycznej nazywane jest ono skoliozą. Trzeba podkreślić, że w konsultacjach poprzedzających powstanie tej metody leczenia brało udział wielu specjalistów z różnych dziedzin. Byli to m.in. eksperci w temacie rehabilitacji oraz psychologowie. Metoda FITS jest stale udoskonalana, ponieważ nauka wciąż czyni postępy. Specjaliści trzymają rękę na pulsie i reagują natychmiast, gdy faktem staje się kolejne odkrycie naukowe związane z tymi tematami, które są przedmiotem zainteresowania osób stosujących metodę leczenia o nazwie FITS.
zdjecie

Zbyszek Wroński

Współzałożyciel firmy OrtoKursy. Doktor nauk biologicznych. Specjalista fizjoterapii. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Dba o najwyższy poziom merytoryczny oferowanych kursów.

Zajmuje się nawiązywaniem współpracy z nowymi Instruktorami oraz tłumaczeniem skryptów i kursów.

Od czerwca 2016 Asystent IMTA.

zdjecie

Tomek Wroński

Prezes Zarządu OroKursy sp. z o.o. Dba o dobrą atmosferę na kursach. Zajmuje się organizacją, marketingiem, rozwojem biznesowym.

Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się:

zdjecie

Jolanta Ambroziak

OrtoKursy w Warszawie. Zajmuje się organizacją, obsługą klienta, fakturami. Dzięki Niej wszystko jest na czas.

Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się:

zdjecie

Daria Frozyna

OrtoKursy w Gdańsku. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się tłumaczeniem kursów w Gdańsku oraz Warszawie. Hobbystycznie zajmuje się korektą naszych skryptów.

Od czerwca 2016 Asystent IMTA.

zdjecie

Adrian Kużdzał

OrtoKursy w Krakowie. Doktor nauk o kulturze fizycznej. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się organizacją kursóww Krakowie.

zdjecie

Paweł Gołaszewski

OrtoKursy w Gdańsku. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się organizacją kursów w Gdańsku.

Sprawdź nasze kursy

FITS
FITS

Diagnostyka i terapia skoliozy wg Metody FITS (Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz)

ESP Muscle Balance and Sport Training – kolano

Prewencja i rehabilitacja urazów stawu kolanowego

OMPT

OMT, czyli program Ortopedycznej Terapii Manualnej z akredytacją IFOMPT, jest międzynarodowym programem szkoleniowym dla fizjoterapeutów.

Zobacz wszystkie kursy