Kursy fizjoterapia Warszawa

Kursy i szkolenia fizjoterapia, rehabilitacja - Warszawa

OrtoKursy to firma działająca już od kilkunastu lat. Organizujemy szkolenia dla osób zajmujących się fizjoterapią. Dzięki nim mogą oni poznać nowe metody leczenia, na kursach prezentowane są bowiem w sposób szczegółowy wszystkie najnowsze sposoby pomagania pacjentom. Kursy organizowane są w wielu różnych miastach Polski, także w Warszawie. Gośćmi na takich spotkaniach są specjalnie zaproszeni z tej okazji wybitni specjaliści z zagranicy. Poniżej znajdziesz opis najważniejszych tematów, jakie są obecnie poruszane na szkoleniach organizowanych przez OrtoKursy.

  • Terapia Manualna- Metoda Maitlanda. Jej założenia opracował Geoffrey Maitland, dlatego też nosi ona jego nazwisko. Ten australijski fizjoterapeuta w czasie swoich badań skupił się na tym, aby znaleźć sposób na maksymalne ograniczenie odczuwanego przez pacjenta bólu. Zajmował się badaniami dotyczącymi wyrównywania napięcia w mięśniach oraz zapewnienia stawom takiej swobody ruchów, jaką miały przed wystąpieniem urazu. Cechą charakterystyczną terapii prowadzonej według zaleceń Geoffrey’a Maitlanda jest poddanie pacjenta bardzo dokładnym badaniom. Przez niektórych może to zostać uznane za uciążliwe, chodzi jednak przecież o to, aby osoba zmagająca się z bólem i problemami z poruszaniem się mogła powrócić do dawnej sprawności. Na szkoleniach organizowanych przez OrtoKursy dowiesz się wszystkiego o tej metodzie.
  • CRAFTA to kolejna metoda stosowana w terapii manualnej. Dotyczy tych urazów i chorób, jakie pojawiają się w obrębie twarzoczaszki. Z tego też powodu zainteresowani nią są nie tylko fizjoterapeuci. Temat ten dotyczy również stomatologów, logopedów i przedstawicieli wszystkich innych specjalności lekarskich, które zajmują się leczeniem przypadłości pojawiających się w obrębie czaszki człowieka. Istnieje wiele objawów świadczących o tym, że prawdopodobnie należy zastosować właśnie tą metodę. Wśród nich wymienić można ból skroni, nawracające bóle pleców oraz te, które dokuczają w okolicach szyi. Taki ból może często znacznie utrudnić codzienne funkcjonowanie. Fizjoterapeuci biorący udział w szkoleniach organizowanych przez OrtoKursy w Warszawie dowiedzą się wszystkiego o tej metodzie i będą mogli dzięki temu pomóc wielu swoim pacjentom.

Metoda Funkcjonalnej Indywidualnej Terapii Skolioz-FITS. Jej zadaniem jest skuteczne leczenie skoliozy oraz wad postawy. Nazwy te nie brzmią na pewno obco dla rodziców wielu polskich dzieci. Co roku u wielu młodych osób lekarze stwierdzają tego typu schorzenia. Dzięki metodzie FITS można skutecznie walczyć z tym problemem. Dzięki uczestnictwu w kursie będziesz wiedział, jak zastosować ją w praktyce.

Mieszkasz w Warszawie lub w pobliżu stolicy Polski i profesjonalnie zajmujesz się fizjoterapią? Jesteś zainteresowany tym, aby uczestniczyć w oferowanych przez OrtoKursy szkoleniach i poszerzyć w ten sposób swoja wiedzę? Wejdź na naszą stronę internetową i sprawdź, kiedy odbędzie się najbliższy kurs.

zdjecie

Zbyszek Wroński

Współzałożyciel firmy OrtoKursy. Doktor nauk biologicznych. Specjalista fizjoterapii. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Dba o najwyższy poziom merytoryczny oferowanych kursów.

Zajmuje się nawiązywaniem współpracy z nowymi Instruktorami oraz tłumaczeniem skryptów i kursów.

Od czerwca 2016 Asystent IMTA.

zdjecie

Tomek Wroński

Prezes Zarządu OroKursy sp. z o.o. Dba o dobrą atmosferę na kursach. Zajmuje się organizacją, marketingiem, rozwojem biznesowym.

Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się:

zdjecie

Jolanta Ambroziak

OrtoKursy w Warszawie. Zajmuje się organizacją, obsługą klienta, fakturami. Dzięki Niej wszystko jest na czas.

Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się:

zdjecie

Daria Frozyna

OrtoKursy w Gdańsku. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się tłumaczeniem kursów w Gdańsku oraz Warszawie. Hobbystycznie zajmuje się korektą naszych skryptów.

Od czerwca 2016 Asystent IMTA.

zdjecie

Adrian Kużdzał

OrtoKursy w Krakowie. Doktor nauk o kulturze fizycznej. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się organizacją kursóww Krakowie.

zdjecie

Paweł Gołaszewski

OrtoKursy w Gdańsku. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się organizacją kursów w Gdańsku.

Sprawdź nasze kursy

FITS
FITS

Diagnostyka i terapia skoliozy wg Metody FITS (Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz)

ESP Muscle Balance and Sport Training – kolano

Prewencja i rehabilitacja urazów stawu kolanowego

OMPT

OMT, czyli program Ortopedycznej Terapii Manualnej z akredytacją IFOMPT, jest międzynarodowym programem szkoleniowym dla fizjoterapeutów.

Zobacz wszystkie kursy