Kursy fizjoterapia wielkopolska

Kursy i szkolenia fizjoterapia, rehabilitacja - wielkopolska

OrtoKursy to firma, która zajmuje się organizacją szkoleń dla fizjoterapeutów. Każdy ich uczestnik może być pewien tego, że znacznie poszerzy swoją wiedzę na temat prowadzenia terapii. Gośćmi naszych kursów są często znane postaci ze świata medycyny z zagranicy. Na prowadzone nas szkolenie może się zapisać praktycznie każdy polski fizjoterapeuta, ponieważ prowadzone są w wielu regionach naszego kraju. Jednym z nich jest również województwo wielkopolskie. Co konkretnie jest tematem kursów? Poniżej zostaną opisane te zagadnienia, którym poświęcamy aktualnie najwięcej uwagi.

  • Metoda Maitlanda– nazwa pochodzi od nazwiska australijskiego fizjoterapeuty, który opracował tą metodę terapii na podstawie badań neurochirurgicznych, do których miał dostęp. Uważał on, że należy się skupić przede wszystkim na tym, aby starać się w możliwie jak największym stopniu zmniejszyć odczuwany przez pacjenta ból. Według Maitlanda konieczne jest również zapewnienie wyrównania napięcia w mięśniach oraz przywrócenie stawu osoby poddanej terapii do jego prawidłowego stanu. Pierwsze, co należy zrobić stosując tą metodę, to przeprowadzenie szczegółowego badania. Następnie następuje przypisanie danego pacjenta do jednej z 4 grup. Kryterium jest tutaj natężenie odczuwanego bólu i czas jego trwania. Kolejny etap to opracowanie zasad indywidualnej terapii na podstawie zebranych wcześniej informacji.
  • Metoda CRAFTA (Akademia terapii czaszkowo-twarzowej) – jej twórcą jest profesor Harry von Piekartz. Stosowana jest od lat 90-tych ubiegłego wieku. Przedmiotem zainteresowania specjalistów są urazy i schorzenia występujące w obrębie czaszki. Autor tej metody podczas prac nad nią konsultował się ze specjalistami z takich dziedzin, jak np. stomatologia, logopedia i ortodoncja. Aby przystąpić do rozpoczęcia terapii, pacjent poddawany jest najpierw szczegółowym badaniom. Mają one na celu wykrycie wszystkich przyczyn pojawienia się danego urazu lub schorzenia. Potem opracowany zostaje plan ćwiczeń, który pacjent będzie realizował. Zarówno w gabinecie rehabilitacyjnym, jak i w domu. Chodzi o to, aby nowe, rekomendowane przez terapeutę nawyki jak najszybciej zostały przez poddaną leczeniu osobę przyswojone.
  • Metoda FITS stosowana jest już od ponad 15 lat. Jest wysoko oceniana przez fizjoterapeutów z całego świata. Artykuł poświęcony tej metodzie ukazał się w cieszącym się dużym uznaniem wśród lekarzy czasopiśmie „Scoliosis Journal”. Była ona prezentowana terapeutom na konferencjach naukowych w Polsce i za granicą. Głównym przedmiotem zainteresowania specjalistów ją stosujących są wady postawy. Nie tylko u dzieci, ale także u osób dorosłych. Podobnie jak w przypadku wspomnianej wcześniej metody CRAFTA, tak i tutaj pacjent otrzymuje zalecenie wykonania pewnych ćwiczeń w domu. W przypadku, gdy jest nim dziecko, duża odpowiedzialność spada na jego rodziców. Muszą oni wytłumaczyć młodemu człowiekowi, dlaczego powinien on podjąć ten wysiłek.

Jesteś fizjoterapeutą mieszkającym w województwie wielkopolskim? Zainteresował Cię ten artykuł i planujesz zapisanie się na kurs? Zapraszamy na naszą stronę internetową.

zdjecie

Zbyszek Wroński

Współzałożyciel firmy OrtoKursy. Doktor nauk biologicznych. Specjalista fizjoterapii. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Dba o najwyższy poziom merytoryczny oferowanych kursów.

Zajmuje się nawiązywaniem współpracy z nowymi Instruktorami oraz tłumaczeniem skryptów i kursów.

Od czerwca 2016 Asystent IMTA.

zdjecie

Tomek Wroński

Prezes Zarządu OroKursy sp. z o.o. Dba o dobrą atmosferę na kursach. Zajmuje się organizacją, marketingiem, rozwojem biznesowym.

Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się:

zdjecie

Jolanta Ambroziak

OrtoKursy w Warszawie. Zajmuje się organizacją, obsługą klienta, fakturami. Dzięki Niej wszystko jest na czas.

Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się:

zdjecie

Daria Frozyna

OrtoKursy w Gdańsku. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się tłumaczeniem kursów w Gdańsku oraz Warszawie. Hobbystycznie zajmuje się korektą naszych skryptów.

Od czerwca 2016 Asystent IMTA.

zdjecie

Adrian Kużdzał

OrtoKursy w Krakowie. Doktor nauk o kulturze fizycznej. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się organizacją kursóww Krakowie.

zdjecie

Paweł Gołaszewski

OrtoKursy w Gdańsku. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się organizacją kursów w Gdańsku.

Sprawdź nasze kursy

FITS
FITS

Diagnostyka i terapia skoliozy wg Metody FITS (Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz)

ESP Muscle Balance and Sport Training – kolano

Prewencja i rehabilitacja urazów stawu kolanowego

OMPT

OMT, czyli program Ortopedycznej Terapii Manualnej z akredytacją IFOMPT, jest międzynarodowym programem szkoleniowym dla fizjoterapeutów.

Zobacz wszystkie kursy