ESP Muscle Balance and Sport Training – kręgosłup

ESP® – Muscle Balance and Sport Training

Poznaj program

Wzrastająca ilość niespecyficznych, ostrych i przewlekłych problemów kręgosłupa jest dużym problemem dzisiejszego społeczeństwa. Mimo rozwoju wiedzy medycznej ilość pacjentów z problemami bólowymi kręgosłupa stale wzrasta. Wiedza w zakresie fizjoterapii kręgosłupa stale się poszerza. Obecnie możemy pomóc szybciej i dużo większej grupie pacjentów niż kiedyś. Kurs aktywnego usprawniania kręgosłupa ESP® obejmuje diagnozę i rehabilitację funkcjonalną pacjentów z wszelkimi problemami kręgosłupa lędźwiowego. Daje narzędzia do pomocy pacjentom z bólami niespecyficznymi w fazie ostrej, podostrej jak i z bólem przewlekłym. Umożliwia wykluczenie istnienia groźnego problemu w obrębie kręgosłupa lędźwiowego, jak również pomocy pacjentom z przepukliną dysku. Diagnostyka i leczenie kręgosłupa szyjnego nie jest celem tego kursu. Zalecenia odnośnie badania i terapii są zgodne z zasadami omówionymi szczegółowo dla usprawniania kręgosłupa lędźwiowego. Jak najlepiej zbadać? Co oznacza stabilizacja globalna i lokalna i jak możemy ją ocenić i wykorzystać w terapii? Czy promieniowanie bólu do nogi jest groźne czy nie? Jak radzić sobie z bólem pacjenta? Dużo pytań, na które chciałbyś znać odpowiedź? Jeżeli tak to ten kurs jest dla Ciebie! Koncepcja kursu ESP®- Education- Network https://www.espcentrum.nl Nowa data kursu! 23 – 25 kwiecień 2019!

icon
Czas trwania

Kurs trwa 3 dni

icon
Dla kogo?

Kurs przeznaczony dla fizjoterapeutów i lekarzy trenerów personalnych

icon
Cena

1600 zł za cały kurs

Materiał omawiany podczas kursu

  • Anatomia i biomechanika kręgosłupa lędźwiowego
  • Fizjologia i funkcje dysków kręgosłupa, stawów i nerwów
  • Patologie kręgosłupa; Przepuklina dysku, niestabilność, ucisk nerwów
  • Badanie funkcjonalne kręgosłupa;triada diagnostyczna Gordon Waddell, zaburzenia kontroli ruchów
  • Trening koordynacji i wytrzymałości
  • Metodologia aktywnej fizjoterapii kręgosłupa
  • Tworzenie programów rehabilitacyjnych
  • Ćwiczenia praktyczne
  • Przypadki pacjentów

Kompetencje

Umiejętności praktyczne: uczestnicy umieją zastosować nowo poznane metody diagnostyczne i terapeutyczne w przypadku różnych patologii kręgosłupa. Mogą służyć fachową wiedzą i wsparciem w prewencji problemów kręgosłupa. Umieją rozmawiać z przedstawicielami innych zawodów medycznych na temat problemów kręgosłupa.
Cele nauki
Obszar zagadnień medycznych
Student zna anatomię i biomechanikę kręgosłupa. Zna anatomię i fizjologię dysku i stawów międzywyrostkowych. Rozumie znaczenie kliniczne tej wiedzy dla potrzeb diagnostyki i rehabilitacji problemów kręgosłupa lędźwiowego.
Obszar zagadnień fizjoterapeutycznych
Student zna różne rodzaje patologii i urazów kręgosłupa. Jest w stanie zdiagnozować przepuklinę dysku, niestabilność, ucisk nerwu. Zna testy umożliwiające kliniczne różnicowanie objawów z wyżej wymienionych struktur. Poznaje zasady prowadzenia ćwiczeń z pacjentami z problemami w obrębie kręgosłupa. Zna odpowiednie ćwiczenia kręgosłupa i może wykonać je praktycznie.
Kontrola postępów nauki:
Informacje zwrotne od nauczyciela i uczestników podczas zajęć praktycznych, samodzielna nauka w oparciu o studium przypadku. Autorefleksja w trakcie regularnych powtórek.

Sposób prowadzenia zajęć

Codziennie prowadzonych jest około 3,5 godziny wykładów (1h = 60 minut) i 3,5 godziny zajęć praktycznych w parach lub w grupach.
Wykłady teoretyczne są niezbędne do realizacji zajęć praktycznych.

Wymagania merytoryczne

Kurs opiera się na programach nauczania uczelni kształcących fizjoterapeutów. Oczekuje się od uczestników wiedzy i umiejętności z zakresu anatomii i fizjologii kręgosłupa jak również podstawowych zasad prowadzenia fizjoterapii z wykorzystaniem ćwiczeń fizycznych (podstawy w zakresie poprawiania ruchomości, koordynacji, siły i wytrzymałości)

Instruktor

Harald Bant, Holandia: fizjoterapeuta, fizjoterapeuta sportowy, trener przygotowania motorycznego, Dyrektor i wykładowca „European Sports Physiotherapy (ESP) Education Network“. Właściciel przychodni zajmującej się fizjoterapią i treningiem medycznym. Dyrektor instytutu edukacji podyplomowej „Nexus Fort“ dla fizjoterapeutów. Autor podręcznika Fizjoterapia sportowa, wydawnictwo Thieme Verlag (j. niemiecki).
Język kursu:

angielski / tłumaczenie polskie

Terminu kursów

Warszawa Grupa 2

/

Instruktor: Harald Bant

Zapisy:

Otwarte

1

lista oczekujących

Zobacz również

FITS
FITS

Diagnostyka i terapia skoliozy wg Metody FITS (Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz)

Czytaj więcej
ESP Muscle Balance and Sport Training – kolano

Prewencja i rehabilitacja urazów stawu kolanowego

Czytaj więcej
OMPT

OMT, czyli program Ortopedycznej Terapii Manualnej z akredytacją IFOMPT, jest międzynarodowym programem szkoleniowym dla fizjoterapeutów.

Czytaj więcej

Zapisz się

Masz pytania?

Przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania lub skontaktuj się mailowo bądź telefonicznie.