Terapia ACL

Kurs terapii manualnej

Poznaj program

Ten 2-dniowy kurs prezentuje podejście terapeutyczne oparte na dowodach stosowane u pacjentów po urazach przedniego więzadła krzyżowego (ACL). Kurs obejmuje części praktyczne i teoretyczne, kładzie nacisk na nauczanie i kontrolę ruchową poprzez praktyczne zastosowanie treningu nerwowo-mięśniowego we wszystkich fazach: od profilaktyki do powrotu do sportu. Na koniec kursu uczestnicy będą dysponowali wiedzą i umiejętnościami niezbędnymi do zaplanowania, wdrożenia i monitorowania programu rehabilitacji ACL u pacjentów z różnymi wymogami fizycznymi i potrzebami aktywności. Pierwszy termin 9 – 10 marca 2019 ❖ Na koniec kursu, uczestnicy będą potrafili: ❖ Konsultować możliwości terapii. ❖ Planować, wdrażać i monitorować indywidualny, nieoperacyjny lub pooperacyjny program rehabilitacji. ❖ Wspierać i motywować pacjenta w trakcie trwania tego procesu. ❖ Testować i trenować pacjenta w celu powrotu do sportu. ❖ Zastosować program prewencji urazów. ❖ Stosować ćwiczenia nerwowo-mięśniowe w różnych przypadkach klinicznych. ❖ Wykorzystywać duży repertuar ćwiczeń dla kończyny dolnej.

icon
Czas trwania

Czas trwania kursu: 2 dni

icon
Dla kogo?

Kurs przeznaczony dla fizjoterapeutów, oraz lekarzy

icon
Cena

1400 zł za kurs

Program kursu

Dzień 1
· 9:00 AM-9:15 AM
Wprowadzenie do kursu i przedstawienie jego celów.

· 9:15 AM-11:00 AM
ACL- możliwości terapii: operacyjne i nieoperacyjne. Efektywność, oczekiwania pacjenta i możliwe powikłania. Konsultowanie z pacjentem dostępnych opcji. Główne problemy w perspektywie krótko- i długofalowej. Los pacjenta z uszkodzeniem ACL.

· 11:00 AM-11:30 AM – Przerwa
· 11:30 AM- 1:00PM
Zasady terapii: progresja, uwagi dotyczące operacji, praca w otwartym/zamkniętym łańcuchu, kontrola czuciowa i ruchowa, trening nerwowo-mięśniowy, wzmacnianie, czynniki motywujące i czynniki osobowe.
· 1:00 PM – 1: 45 PM Przerwa
· 1:45 PM- 3:15 PM
Część praktyczna: rehabilitacja w fazie ostrej, niesprawność, powiązanie z urazem/ dobór operacji, testy, korzyści ćwiczeń pragmatycznych, program ćwiczeń domowych.

· 3:15 PM – 3:30 PM Przerwa
· 3:30 PM – 5:00 PM
Część praktyczna c.d.: rehabilitacja w fazie pośredniej. Jak dobrać trening, będący bezpiecznym wyzwaniem dla pacjenta? Pytania

Dzień 2

· 9:00 AM– 10:30 AM
Zasady nauczania ruchowego i kontroli ruchu, profilaktyka, zaawansowany trening nerwowo-mięśniowy, bieganie, progresja specyficzna dla poszczególnych dziedzin sportu, prewencja pierwotna i wtórna.

· 10:30 AM- 11:00 AM -przerwa
· 11:00 AM-12:30 AM
Część praktyczna: faza zaawansowana: trening nerwowo-mięśniowy, grywalizacja, budowanie pewności.
· 12:30 AM -1:15 PM Przerwa
·
·
·
· 1:15 PM- 14:00 PM
Monitorowanie ocena uzyskanej progresji – powrót do sportu. Pomiary kliniczne, pomiary według oceny pacjenta, testy funkcjonalne. Co, kiedy, dlaczego i jak. Kryteria powrotu do sportu i wdrażanie aktywnego powrotu do danej dyscypliny, współpraca z trenerem.
· 2:00 PM – 2:30 PM Przerwa
· 2:30 PM – 16:00 PM
Część praktyczna: program skoków i lądowania, testy oceniające możliwość powrotu do sportu,
Pytania i odpowiedzi.

Terminy kursów

Grupa 1, Warszawa

/

Instruktor: Nirit Rotem Lehrer

Zapisy:

Otwarte

9 – 10 marca 2019

/

:

:

Otwarte

Opinie kursantów

Zobacz również

FITS
FITS

Diagnostyka i terapia skoliozy wg Metody FITS (Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz)

Czytaj więcej
ESP Muscle Balance and Sport Training – kolano

Prewencja i rehabilitacja urazów stawu kolanowego

Czytaj więcej
OMPT

OMT, czyli program Ortopedycznej Terapii Manualnej z akredytacją IFOMPT, jest międzynarodowym programem szkoleniowym dla fizjoterapeutów.

Czytaj więcej

Zapisz się

Masz pytania?

Przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania lub skontaktuj się mailowo bądź telefonicznie.