Terapia ACL

Kurs terapii manualnej

Poznaj program

Ten 2-dniowy kurs prezentuje podejście terapeutyczne oparte na dowodach stosowane u pacjentów po urazach przedniego więzadła krzyżowego (ACL). Kurs obejmuje części praktyczne i teoretyczne, kładzie nacisk na nauczanie i kontrolę ruchową poprzez praktyczne zastosowanie treningu nerwowo-mięśniowego we wszystkich fazach: od profilaktyki do powrotu do sportu. Na koniec kursu uczestnicy będą dysponowali wiedzą i umiejętnościami niezbędnymi do zaplanowania, wdrożenia i monitorowania programu rehabilitacji ACL u pacjentów z różnymi wymogami fizycznymi i potrzebami aktywności. Pierwszy termin 9 – 10 marca 2019 ❖ Na koniec kursu, uczestnicy będą potrafili: ❖ Konsultować możliwości terapii. ❖ Planować, wdrażać i monitorować indywidualny, nieoperacyjny lub pooperacyjny program rehabilitacji. ❖ Wspierać i motywować pacjenta w trakcie trwania tego procesu. ❖ Testować i trenować pacjenta w celu powrotu do sportu. ❖ Zastosować program prewencji urazów. ❖ Stosować ćwiczenia nerwowo-mięśniowe w różnych przypadkach klinicznych. ❖ Wykorzystywać duży repertuar ćwiczeń dla kończyny dolnej.

icon
Czas trwania

Czas trwania kursu: 2 dni

icon
Dla kogo?

Kurs przeznaczony dla fizjoterapeutów, oraz lekarzy

icon
Cena

1400 zł za kurs

Program kursu

  Dzień 1
  · 9:00 AM-9:15 AM
  Wprowadzenie do kursu i przedstawienie jego celów.

  · 9:15 AM-11:00 AM
  ACL- możliwości terapii: operacyjne i nieoperacyjne. Efektywność, oczekiwania pacjenta i możliwe powikłania. Konsultowanie z pacjentem dostępnych opcji. Główne problemy w perspektywie krótko- i długofalowej. Los pacjenta z uszkodzeniem ACL.

  · 11:00 AM-11:30 AM – Przerwa
  · 11:30 AM- 1:00PM
  Zasady terapii: progresja, uwagi dotyczące operacji, praca w otwartym/zamkniętym łańcuchu, kontrola czuciowa i ruchowa, trening nerwowo-mięśniowy, wzmacnianie, czynniki motywujące i czynniki osobowe.
  · 1:00 PM – 1: 45 PM Przerwa
  · 1:45 PM- 3:15 PM
  Część praktyczna: rehabilitacja w fazie ostrej, niesprawność, powiązanie z urazem/ dobór operacji, testy, korzyści ćwiczeń pragmatycznych, program ćwiczeń domowych.

  · 3:15 PM – 3:30 PM Przerwa
  · 3:30 PM – 5:00 PM
  Część praktyczna c.d.: rehabilitacja w fazie pośredniej. Jak dobrać trening, będący bezpiecznym wyzwaniem dla pacjenta? Pytania

  Dzień 2

  · 9:00 AM– 10:30 AM
  Zasady nauczania ruchowego i kontroli ruchu, profilaktyka, zaawansowany trening nerwowo-mięśniowy, bieganie, progresja specyficzna dla poszczególnych dziedzin sportu, prewencja pierwotna i wtórna.

  · 10:30 AM- 11:00 AM -przerwa
  · 11:00 AM-12:30 AM
  Część praktyczna: faza zaawansowana: trening nerwowo-mięśniowy, grywalizacja, budowanie pewności.
  · 12:30 AM -1:15 PM Przerwa
  ·
  ·
  ·
  · 1:15 PM- 14:00 PM
  Monitorowanie ocena uzyskanej progresji – powrót do sportu. Pomiary kliniczne, pomiary według oceny pacjenta, testy funkcjonalne. Co, kiedy, dlaczego i jak. Kryteria powrotu do sportu i wdrażanie aktywnego powrotu do danej dyscypliny, współpraca z trenerem.
  · 2:00 PM – 2:30 PM Przerwa
  · 2:30 PM – 16:00 PM
  Część praktyczna: program skoków i lądowania, testy oceniające możliwość powrotu do sportu,
  Pytania i odpowiedzi.

  Terminy kursów

  Grupa 1, Warszawa

  /

  Instruktor: Nirit Rotem Lehrer

  Zapisy:

  Otwarte

  9 – 10 marca 2019

  /

  :

  :

  Otwarte

  Opinie kursantów

  Zobacz również

  FITS
  FITS

  Diagnostyka i terapia skoliozy wg Metody FITS (Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz)

  Czytaj więcej
  ESP Muscle Balance and Sport Training – kolano

  Prewencja i rehabilitacja urazów stawu kolanowego

  Czytaj więcej
  OMT

  OMT, czyli program Ortopedycznej Terapii Manualnej z akredytacją IFOMPT, jest międzynarodowym programem szkoleniowym dla fizjoterapeutów.

  Czytaj więcej

  Zapisz się

  Masz pytania?

  Przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania lub skontaktuj się mailowo bądź telefonicznie.