Szkolenia dla fizjoterapeutów Gdańsk

Szkolenia dla fizjoterapeutów i rehabilantów Gdańsk

Dzięki firmie OrtoKursy wielu polskich fizjoterapeutów mogło znacznie poszerzyć swoją wiedzę i zdobyć nowe, przydatne w trakcie wykonywania zawodu umiejętności. Wiele szkoleń organizowanych było w Gdańsku. Wciąż odbywają się one w tym mieście. Na kursy często zapraszane są znane postacie ze świata medycyny. Są to zarówno specjaliści z Polski, jak i z zagranicy. Każdy uczestnik kursu może zadać pytanie ekspertowi i uzyskać na nie szczegółową odpowiedź. Obecnie szkolenia organizowane przez OrtoKursy (również w Gdańsku) dotyczą głównie trzech tematów. Zostaną one przedstawione poniżej.

  • Metoda Maitlanda. Jej autorem był australijski terapeuta noszący właśnie to nazwisko. Każdy pacjent, który zostanie poddany badaniu tą metodą, powinien być przygotowany na to, że będzie ono długotrwałe i niezwykle drobiazgowe. Chodzi o to, aby znaleźć i wyeliminować wszystkie przyczyny bólu pojawiającego się u pacjenta. Maitland stworzył nawet specjalną skalę odczuwania bólu. Od jego natężenia zależy to, do której grupy zostanie przyporządkowany dany pacjent. SIN,EOR, ROM / PDM, MP to nazwy czterech grup. Do pierwszej z wymienionych trafiają ci pacjenci, u których ból pojawia się w trakcie nawet najlżejszych ćwiczeń. Do ostatniej zostają zakwalifikowane te osoby, które zaczynają odczuwać ból dopiero po długo trwającym ćwiczeniu.
  • Metoda Crafta. Została opracowana przez osobę, którą śmiało można nazwać legendą fizjoterapii. Chodzi o profesora Harry’ego von Piekartza. Metoda ta została opracowana przy współpracy z przedstawicielami wielu gałęzi medycyny. W konsultacjach brali udział dentyści, logopedzi, gnatolodzy, ortodonci. Dzięki tej metodzie można skutecznie pomóc osobom zmagającym się z częstymi bólami głowy, zapaleniami zatok, często pojawiającymi się, a przy tym bolesnymi bólami pleców. Pacjent jest na początku poddawany drobiazgowym badaniom, musi też odpowiedzieć na wiele pytań zadawanych mu przez fizjoterapeutę. Część ćwiczeń będzie on wykonywał w domu.
  • Metoda FITS. Została opracowana w Polsce, przez naszych specjalistów. Jest to z pewnością powód do dumy dla nas wszystkich. Jest to jedna z kilku metod uznanych za skuteczne przez międzynarodowe organizacje medyczne zajmujące się wydawaniem stosownych certyfikatów. Metoda FITS była prezentowana na wielu prestiżowych konferencjach naukowych na całym świecie. Przedmiotem zainteresowania fizjoterapeutów stosujących tą metodę są głównie wady postawy. W związku z tym można stwierdzić, że dotyczy ona głównie najmłodszych pacjentów, u których konieczne jest skorygowanie wad postawy. To oznacza, że udział w terapii biorą też rodzice dziecka. Ich zadaniem jest motywowanie młodego człowieka do pracy nad sobą.

Mieszkasz w Gdańsku lub w jego okolicach? Jesteś zainteresowany uczestnictwem w kursie dla fizjoterapeutów? Wejdź na stronę ortokursy.pl i zarezerwuj miejsce.

zdjecie

Zbyszek Wroński

Współzałożyciel firmy OrtoKursy. Doktor nauk biologicznych. Specjalista fizjoterapii. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Dba o najwyższy poziom merytoryczny oferowanych kursów.

Zajmuje się nawiązywaniem współpracy z nowymi Instruktorami oraz tłumaczeniem skryptów i kursów.

Od czerwca 2016 Asystent IMTA.

zdjecie

Tomek Wroński

Prezes Zarządu OroKursy sp. z o.o. Dba o dobrą atmosferę na kursach. Zajmuje się organizacją, marketingiem, rozwojem biznesowym.

Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się:

zdjecie

Jolanta Ambroziak

OrtoKursy w Warszawie. Zajmuje się organizacją, obsługą klienta, fakturami. Dzięki Niej wszystko jest na czas.

Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się:

zdjecie

Daria Frozyna

OrtoKursy w Gdańsku. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się tłumaczeniem kursów w Gdańsku oraz Warszawie. Hobbystycznie zajmuje się korektą naszych skryptów.

Od czerwca 2016 Asystent IMTA.

zdjecie

Adrian Kużdzał

OrtoKursy w Krakowie. Doktor nauk o kulturze fizycznej. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się organizacją kursóww Krakowie.

zdjecie

Paweł Gołaszewski

OrtoKursy w Gdańsku. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się organizacją kursów w Gdańsku.

Sprawdź nasze kursy

FITS
FITS

Diagnostyka i terapia skoliozy wg Metody FITS (Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz)

ESP Muscle Balance and Sport Training – kolano

Prewencja i rehabilitacja urazów stawu kolanowego

OMPT

OMT, czyli program Ortopedycznej Terapii Manualnej z akredytacją IFOMPT, jest międzynarodowym programem szkoleniowym dla fizjoterapeutów.

Zobacz wszystkie kursy