Szkolenia dla fizjoterapeutów Kraków

Szkolenia dla fizjoterapeutów i rehabilantów Kraków

Firma OrtoKursy zajmuje się organizacją szkoleń dla fizjoterapeutów już od prawie 15 lat. Odbywają się one również w Krakowie. Chętnie korzystają z nich te osoby zajmujące się zawodowo fizjoterapią, które na co dzień mieszkają w Małopolsce. Na naszych kursach można poznać najnowsze informacje ze świata nauki, które są bezpośrednio powiązane z tą właśnie gałęzią medycyny. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że wciąż opracowywane są nowe metody terapii. Dzięki temu możliwe jest udzielenie pacjentom jeszcze bardziej skutecznej pomocy. W chwili obecnej prowadzone przez OrtoKursy szkolenia (także te w Krakowie) dotyczą głównie trzech opisanych poniżej metod stosowanych w fizjoterapii.

  • Metoda Maitlanda została opracowana przez pochodzącego z Australii, znanego na całym świecie fizjoteraputę, Geoffrey’a Maitlanda. W trakcie swoich prac nad tą metodą bazował on na wynikach badań przeprowadzonych przez neurochirurgów. Skupił się głównie na możliwościach skutecznego wyeliminowania odczuwania bólu przez pacjenta i zapewnienia stawom jak najwyższej możliwej ruchomości. Badania tego naukowca i lekarza z Australii dotyczyły również napięcia mięśniowego. Jeżeli chodzi o pierwszą ze wspomnianych kwestii, czyli o ból, należy wspomnieć o opracowanej przez niego skali jego odczuwania. Geoffrey Maitland dzielił pacjentów pod tym względem na cztery grupy- od tych odczuwających dolegliwości bólowe tylko po dłużej trwających ćwiczeniach, aż po tych mających je nawet podczas wykonywania lekkich ćwiczeń. Każda z tych grup oznaczona jest innym symbolem. Cechą charakterystyczną badania pacjenta tą metodą jest jego wysoki stopień dokładności.
  • Metoda CRAFTA – dotyczy chorób i urazów pojawiających się w obrębie czaszki człowieka, jak również w okolicach szyi. Jej autorem jest profesor Harry von Piekartz. To postać ciesząca się ogromnym szacunkiem w świecie fizjoterapii. Podstawą założeń tej metody są wyniki badań prowadzonych wspólnie przez lekarzy reprezentujących różne gałęzie medycyny. Chodzi tutaj zarówno o stomatologię, jak i ortodoncję. Dzięki niej możliwe jest udzielenie skutecznej pomocy osobom zmagającym się z takimi problemami, jak nadmierna wrażliwość gałki ocznej na światło, silna migrena, problemy z połykaniem płynów i pokarmów, drętwiejące palce. Każdy pacjent poddany leczeniu tą metodą musi być przygotowany na to, że samo zbieranie informacji na temat jego dolegliwości przez fizjoterapeutę może potrwać dłuższy czas i być przy tym bardzo szczegółowe. Te wszystkie działania są niezbędne, aby znaleźć tkwiące czasem głęboko przyczyny problemu. Pacjent musi również liczyć się z tym, że będzie wykonywał zalecone mu ćwiczenia nie tylko w gabinecie terapeuty. Otrzyma również pewnego rodzaju „pracę domową”. Również we własnym domu będzie zobowiązany do wykonywania ćwiczeń.
  • Metoda FITS została opracowana przez dr n. med. Mariannę Białek i mgr Andrzeja M’hango. W 2011 roku metoda ta została oficjalnie uznana za jedną ze szczególnie zalecanych obok innych, takich jak hiszpańska BSPTS, niemiecka Schroth, francuska Lyon Approach, angielska Side Shift. Była omawiana na wielu prestiżowych konferencjach naukowych. To, że tak znakomity i skuteczny sposób pomocy pacjentom został opracowany właśnie w naszym kraju, jest z pewnością powodem do dumy.

Mieszkasz w Krakowie lub w jego okolicach i jesteś zainteresowany uczestnictwem w szkoleniu? Wejdź na stronę internetową firmy OrtoKursy i dokonaj rezerwacji.

zdjecie

Zbyszek Wroński

Współzałożyciel firmy OrtoKursy. Doktor nauk biologicznych. Specjalista fizjoterapii. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Dba o najwyższy poziom merytoryczny oferowanych kursów.

Zajmuje się nawiązywaniem współpracy z nowymi Instruktorami oraz tłumaczeniem skryptów i kursów.

Od czerwca 2016 Asystent IMTA.

zdjecie

Tomek Wroński

Prezes Zarządu OroKursy sp. z o.o. Dba o dobrą atmosferę na kursach. Zajmuje się organizacją, marketingiem, rozwojem biznesowym.

Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się:

zdjecie

Jolanta Ambroziak

OrtoKursy w Warszawie. Zajmuje się organizacją, obsługą klienta, fakturami. Dzięki Niej wszystko jest na czas.

Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się:

zdjecie

Daria Frozyna

OrtoKursy w Gdańsku. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się tłumaczeniem kursów w Gdańsku oraz Warszawie. Hobbystycznie zajmuje się korektą naszych skryptów.

Od czerwca 2016 Asystent IMTA.

zdjecie

Adrian Kużdzał

OrtoKursy w Krakowie. Doktor nauk o kulturze fizycznej. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się organizacją kursóww Krakowie.

zdjecie

Paweł Gołaszewski

OrtoKursy w Gdańsku. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się organizacją kursów w Gdańsku.

Sprawdź nasze kursy

FITS
FITS

Diagnostyka i terapia skoliozy wg Metody FITS (Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz)

ESP Muscle Balance and Sport Training – kolano

Prewencja i rehabilitacja urazów stawu kolanowego

OMPT

OMT, czyli program Ortopedycznej Terapii Manualnej z akredytacją IFOMPT, jest międzynarodowym programem szkoleniowym dla fizjoterapeutów.

Zobacz wszystkie kursy