Szkolenia dla fizjoterapeutów Poznań

Szkolenia dla fizjoterapeutów i rehabilantów Poznań

Firma OrtoKursy powstała w 2007 roku. Od tego czasu zorganizowała wiele szkoleń, na których fizjoterapeuci z całej Polski mogli zdobyć nowe umiejętności. Wiele kursów odbyło się również w Poznaniu. Na co można liczyć decydując się na wzięcie udziału w szkoleniu? Zdobytą w ten sposób wiedzę będziesz mógł wykorzystać w praktyce. To oznacza, że będziesz mógł pomagać swoim pacjentom jeszcze skuteczniej, niż do tej pory. Uczestnictwo w jednym ze szkoleń organizowanych przez firmę OrtoKursy w Poznaniu daje również możliwość poznania wielu znanych postaci ze świata fizjoterapii. Gośćmi kursów są znani eksperci, zarówno z Polski, jak i z innych krajów. Masz więc możliwość posłuchania wykładu wygłoszonego przez cenionego w świecie medycznym specjalistę, a nawet zadania mu własnego pytania. Obecnie szkolenia dotyczą głównie tych trzech opisanych poniżej metod leczenia.

  • Metoda Maitlanda– jak można się domyślić jej nazwa pochodzi od nazwiska twórcy. Był nim australijski fizjoterapeuta. W trakcie opracowywania tej metody korzystał on z wyników prac znanych i cenionych neurochirurgów. Koncentrował się on głównie na tym co zrobić, aby w możliwie jak najszerszym zakresie wyeliminować odczuwanie bólu przez pacjenta. Badał on również to, jak można przywrócić napięcie mięśniowe pacjenta do stanu sprzed wystąpienia choroby lub urazu. Badanie prowadzone tą metodą cechuje się wysokim poziomem skomplikowania. Musi ono być tak szczegółowe, aby można było osiągnąć założone cele. Geoffrey Maitland na potrzeby terapii opracował specjalną skalę odczuwania bólu przez pacjenta. O tym, do której z czterech grup trafi badany decyduje to, jak silny jest ból i jak długo jest odczuwany. Niektórzy pacjenci odczuwają tylko lekki ból, a pojawia się on dopiero po przeprowadzeniu serii intensywnych ćwiczeń. Inni już na samym początku wykonywania lekkiego ćwiczenia czują silny ból.
  • Metoda CRAFTA– tym razem nazwa nie pochodzi od nazwiska autora. Po rozwinięciu skrótu otrzymujemy Cranial Facial Therapy Academy, czyli akademię terapii czaszkowo-twarzowej. Metodę tą opracował znakomity specjalista, jakim z pewnością był profesor Harry von Piekartz. Prace zakończył w latach 90-ych ubiegłego wieku. To właśnie wtedy ta metoda zaczęła być stosowana. Dzięki niej można skutecznie pomóc osobom zmagającym się z takimi dolegliwościami, jak silne bóle migrenowe, ból zębów, dolegliwości bólowe w obrębie gardła przy jednoczesnym braku infekcji, problemy z oddychaniem. Podobnie jak w przypadku pierwszej z opisanych metod, tak i tutaj badanie pacjenta jest drobiazgowe. Nie może ono jednak wyglądać inaczej, aby można było udzielić osobie zmagającej się z bólem skutecznej pomocy.
  • Metoda FITS– została opracowana przez dwoje wybitnych polskich specjalistów. Jest zaledwie jedną z kilku metod leczenia skoliozy, jakie zostały oficjalnie zatwierdzone przez zajmujące się tą tematyką organizacje medyczne. Założenia tej metody były prezentowane na wielu konferencjach naukowych. Napisały o niej również znane pisma medyczne. Przedmiotem zainteresowania terapeutów stosujących metodę FITS są wady postawy. Ponieważ problem ten dotyczy głównie młodych ludzi, to oni są w większości pacjentami gabinetów. W terapię zaangażowani są również rodzice. Mają oni za zadanie wspieranie swoich dzieci i szybkie reagowanie, gdy pojawia się u nich zniechęcenie i brak motywacji do dalszej pracy nad sobą.

Jesteś fizjoterapeutą z Poznania lub jego okolic? Zainteresowała Cię treść tego artykułu i chciałbyś wziąć udział w szkoleniu? Wejdź na stronę internetową ortokursy.pl i zapoznaj się z ofertą.

zdjecie

Zbyszek Wroński

Współzałożyciel firmy OrtoKursy. Doktor nauk biologicznych. Specjalista fizjoterapii. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Dba o najwyższy poziom merytoryczny oferowanych kursów.

Zajmuje się nawiązywaniem współpracy z nowymi Instruktorami oraz tłumaczeniem skryptów i kursów.

Od czerwca 2016 Asystent IMTA.

zdjecie

Tomek Wroński

Prezes Zarządu OroKursy sp. z o.o. Dba o dobrą atmosferę na kursach. Zajmuje się organizacją, marketingiem, rozwojem biznesowym.

Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się:

zdjecie

Jolanta Ambroziak

OrtoKursy w Warszawie. Zajmuje się organizacją, obsługą klienta, fakturami. Dzięki Niej wszystko jest na czas.

Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się:

zdjecie

Daria Frozyna

OrtoKursy w Gdańsku. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się tłumaczeniem kursów w Gdańsku oraz Warszawie. Hobbystycznie zajmuje się korektą naszych skryptów.

Od czerwca 2016 Asystent IMTA.

zdjecie

Adrian Kużdzał

OrtoKursy w Krakowie. Doktor nauk o kulturze fizycznej. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się organizacją kursóww Krakowie.

zdjecie

Paweł Gołaszewski

OrtoKursy w Gdańsku. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się organizacją kursów w Gdańsku.

Sprawdź nasze kursy

FITS
FITS

Diagnostyka i terapia skoliozy wg Metody FITS (Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz)

ESP Muscle Balance and Sport Training – kolano

Prewencja i rehabilitacja urazów stawu kolanowego

OMPT

OMT, czyli program Ortopedycznej Terapii Manualnej z akredytacją IFOMPT, jest międzynarodowym programem szkoleniowym dla fizjoterapeutów.

Zobacz wszystkie kursy