Szkolenia dla fizjoterapeutów Warszawa

Szkolenia dla fizjoterapeutów i rehabilantów Warszawa

Jesteś fizjoterapeutą z Warszawy? Jesteś zainteresowany poszerzeniem swojej wiedzy na temat skutecznych metod prowadzenia fizjoterapii? Powinieneś zainteresować się ofertą firmy OrtoKursy. Już od lat organizuje ona szkolenia, dzięki którym polscy fizjoterapeuci zdobywają nowe umiejętności. Kursy odbywają się również w Warszawie. Dlaczego warto jest wziąć udział w jednym z nich? Często zapraszani są nie znakomici goście z zagranicy, wybitni specjaliści w dziedzinie fizjoterapii. Można również liczyć na obecność znanych polskich ekspertów. Wiedza, którą tutaj zdobędziesz, z pewnością przyda Ci się w praktyce. Obecnie nasza firma zajmuje się głównie szkoleniami związanymi z tymi trzema metodami leczenia, które zostaną przedstawione poniżej.

  • Pierwszą z tych, które zostaną opisane, jest metoda Maitlanda. Swoją nazwę zawdzięcza terapeucie, który ją opracował. Jej cechą charakterystyczną jest to, że badanie pacjenta jest bardzo dokładne. Aby skutecznie mu pomóc, konieczne jest bowiem znalezienie źródeł problemu. Terapeuci stosujący tą metodę stawiają sobie za cel zminimalizowanie odczuć bólowych, z którymi zmaga się osoba poddana terapii. W tym celu opracowana została specjalna klasyfikacja natężenia odczuwania bólu. Pacjent może trafić do jednej z czterech grup. Pierwsza przeznaczona jest dla tych osób, u których wyraźnie odczuwane cierpienie pojawia się nawet w przypadku prostych ćwiczeń, do ostatniej kwalifikuje się te osoby, które skarżą się na ból pojawiający się dopiero po dłużej trwającym ćwiczeniu.
  • Metoda CRAFTA okazuje się być ratunkiem dla tych osób, którym dokuczają takie problemy, jak ból barku, migrena, bóle odczuwane w skroniach, trudności z oddychaniem, często pojawiające się stany zapalne uszu. Przed rozpoczęciem jej praktycznego zastosowania terapeuta musi zebrać jak najwięcej informacji dotyczących problemów, z jakimi zmaga się pacjent. Nie powinien on jednak z tego powodu narzekać. Drobiazgowe badanie jest konieczne, aby specjalista mógł udzielić skutecznej pomocy. W przypadku niektórych pacjentów niezbędne może się okazać skierowanie na skomplikowane badania kręgosłupa oraz okolic barku. Osoba korzystająca z terapii musi również liczyć się z tym, że otrzyma zadania do zrealizowania w domu. Będzie to zestaw konkretnych ćwiczeń.
  • Metoda FITS powstała w naszym kraju, jej autorami jest dwójka znanych polskich terapeutów. Jako jedna z 7 metod na świecie zyskała akceptację organizacji o nazwie Society on Scoliosis Orthopaedic and Rehabilitation Treatment – SOSORT. Można uznać to za duże wyróżnienie. Była ona również omawiana w trakcie wielu konferencji naukowych na całym świecie. Z racji tego, jakimi schorzeniami zajmują się terapeuci stosujący tą metodę można stwierdzić, że pacjentami są tutaj najczęściej dzieci i nastolatki. W terapię zaangażowani są więc również ich rodzice. Zostaje im przekazana wiedza na temat celu wykonywania konkretnych ćwiczeń. Zostają również poproszeni o to, aby w możliwie jak największym stopniu wspierali swoje dzieci.

Mieszkasz w Warszawie i jesteś zainteresowany uczestnictwem w szkoleniu? Rezerwacja jest możliwa na witrynie internetowej firmy OrtoKursy.

zdjecie

Zbyszek Wroński

Współzałożyciel firmy OrtoKursy. Doktor nauk biologicznych. Specjalista fizjoterapii. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Dba o najwyższy poziom merytoryczny oferowanych kursów.

Zajmuje się nawiązywaniem współpracy z nowymi Instruktorami oraz tłumaczeniem skryptów i kursów.

Od czerwca 2016 Asystent IMTA.

zdjecie

Tomek Wroński

Prezes Zarządu OroKursy sp. z o.o. Dba o dobrą atmosferę na kursach. Zajmuje się organizacją, marketingiem, rozwojem biznesowym.

Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się:

zdjecie

Jolanta Ambroziak

OrtoKursy w Warszawie. Zajmuje się organizacją, obsługą klienta, fakturami. Dzięki Niej wszystko jest na czas.

Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się:

zdjecie

Daria Frozyna

OrtoKursy w Gdańsku. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się tłumaczeniem kursów w Gdańsku oraz Warszawie. Hobbystycznie zajmuje się korektą naszych skryptów.

Od czerwca 2016 Asystent IMTA.

zdjecie

Adrian Kużdzał

OrtoKursy w Krakowie. Doktor nauk o kulturze fizycznej. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się organizacją kursóww Krakowie.

zdjecie

Paweł Gołaszewski

OrtoKursy w Gdańsku. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się organizacją kursów w Gdańsku.

Sprawdź nasze kursy

FITS
FITS

Diagnostyka i terapia skoliozy wg Metody FITS (Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz)

ESP Muscle Balance and Sport Training – kolano

Prewencja i rehabilitacja urazów stawu kolanowego

OMPT

OMT, czyli program Ortopedycznej Terapii Manualnej z akredytacją IFOMPT, jest międzynarodowym programem szkoleniowym dla fizjoterapeutów.

Zobacz wszystkie kursy