Szkolenia fizjoterapia Kraków

Szkolenia rehabilitacja i fizjoterapia Kraków

Każdy fizjoterapeuta powinien dbać o to, aby cały czas poszerzać swoją wiedzę. Medycyna nie stoi bowiem w miejscu, wciąż pojawiają się nowe odkrycia naukowe, dzięki którym możliwe jest stosowanie całkiem nowych terapii. Dobrym sposobem na zdobycie nowych umiejętności jest uczestnictwo w szkoleniu, np. tym organizowanym przez OrtoKursy w Krakowie. Co zyskujesz biorąc udział w tym wydarzeniu? Zaletą szkoleń organizowanych przez tą firmę jest niewątpliwie to, że zapraszani są na nie w roli ekspertów znani specjaliści, także ci z zagranicy. Można dowiedzieć się od nich wielu ciekawych rzeczy oraz poznać innowacyjne metody prowadzenia terapii.

Po ukończeniu kursu każdy fizjoterapeuta z pewnością stwierdzi, że było warto być na nim obecnym. Mieszkasz w Krakowie i zajmujesz się fizjoterapią? Wejdź na stronę ortokursy.pl i dokonaj rezerwacji. Głównym przedmiotem szkoleń są obecnie trzy wymienione poniżej metody prowadzenia terapii.

  • Metoda Maitlanda- swoją nazwę zawdzięcza australijskiemu lekarzowi, który ją opracował. Inspiracją dla niego w trakcie prowadzonych badań były wyniki prac neurochirurgów, z którymi się zapoznał. Fizjoterapeuci stosujący tą metodę koncentrują się głównie na trzech aspektach. Pierwszym jest doprowadzenie do tego, aby pacjent odczuwał jak najmniejszy ból. Drugi dotyczy zapewnienia stawowi, który jest leczony, sprawności takiej, którą miał przed wystąpieniem urazu. Jeżeli jest to niemożliwe, trzeba zrobić wszystko, aby mógł on być ruchomy w takim stopniu, jak to tylko możliwe. Trzeci istotny aspekt to zwrócenie uwagi na stan mięśni i podjęcie odpowiednich działań w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, np. słabszego niż przewiduje norma napięcia w nich.
  • Metoda CRAFTA – Cranial Facial Therapy Academy. Przy jej opracowywaniu brali udział lekarze wielu różnych specjalności. Było to konieczne, ponieważ dotyczy ona leczenia wielu urazów i chorób występujących w obrębie czaszki oraz szyi. Tą metodę stosuje się u pacjentów, którzy skarżą się m.in. na ból skroni i zatok, ból w okolicy barku, uczucie drętwienia palców. Przed przystąpieniem do terapii pacjent zostaje dokładnie zbadany. Czasem okazuje się, że dzięki temu odkryte zostają zaburzenia, które nie zostały wykryte nigdy wcześniej.
  • Metoda FITS- prace nad nią zostały zakończone w 2004 roku. Zdobyła duże uznanie w środowisku medycznym, była prezentowana na wielu konferencjach odbywających się na całym świecie. Metoda ta dotyczy leczenia skoliozy oraz innych wad postawy, głównie u najmłodszych pacjentów. Organizowane są nawet specjalne wyjazdy rehabilitacyjne dla dzieci i ich rodziców, podczas których założenia terapii są realizowane w praktyce.
zdjecie

Zbyszek Wroński

Współzałożyciel firmy OrtoKursy. Doktor nauk biologicznych. Specjalista fizjoterapii. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Dba o najwyższy poziom merytoryczny oferowanych kursów.

Zajmuje się nawiązywaniem współpracy z nowymi Instruktorami oraz tłumaczeniem skryptów i kursów.

Od czerwca 2016 Asystent IMTA.

zdjecie

Tomek Wroński

Prezes Zarządu OroKursy sp. z o.o. Dba o dobrą atmosferę na kursach. Zajmuje się organizacją, marketingiem, rozwojem biznesowym.

Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się:

zdjecie

Jolanta Ambroziak

OrtoKursy w Warszawie. Zajmuje się organizacją, obsługą klienta, fakturami. Dzięki Niej wszystko jest na czas.

Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się:

zdjecie

Daria Frozyna

OrtoKursy w Gdańsku. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się tłumaczeniem kursów w Gdańsku oraz Warszawie. Hobbystycznie zajmuje się korektą naszych skryptów.

Od czerwca 2016 Asystent IMTA.

zdjecie

Adrian Kużdzał

OrtoKursy w Krakowie. Doktor nauk o kulturze fizycznej. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się organizacją kursóww Krakowie.

zdjecie

Paweł Gołaszewski

OrtoKursy w Gdańsku. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się organizacją kursów w Gdańsku.

Sprawdź nasze kursy

FITS
FITS

Diagnostyka i terapia skoliozy wg Metody FITS (Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz)

ESP Muscle Balance and Sport Training – kolano

Prewencja i rehabilitacja urazów stawu kolanowego

OMPT

OMT, czyli program Ortopedycznej Terapii Manualnej z akredytacją IFOMPT, jest międzynarodowym programem szkoleniowym dla fizjoterapeutów.

Zobacz wszystkie kursy