Szkolenia fizjoterapia małopolska

Szkolenia rehabilitacja i fizjoterapia województwo małopolskie

Jeżeli zajmujesz się fizjoterapią, to na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że w tej dziedzinie medycyny wciąż zachodzą zmiany. Zostają opracowane całkiem nowe sposoby leczenia, które pozwalają na jeszcze skuteczniejsze niesienie pomocy pacjentom. Żeby trzymać rękę na pulsie nie wystarczy zaglądać na portale internetowe poświęcone medycynie. Konieczne jest również uczestnictwo w szkoleniach, dzięki którym możliwe jest zapoznanie się z najnowszymi osiągnięciami nauki. Mieszkasz w Małopolsce i na co dzień zajmujesz się fizjoterapią? Powinieneś zainteresować się ofertą firmy OrtoKursy, istniejącą już od ponad 10 lat. Organizuje ona szkolenia, na które zapraszani są znakomici specjaliści. Przekazują oni swoją ogromną wiedzę uczestnikom kursów. Każdy, kto w nich uczestniczy, może zapoznać się z nowymi metodami leczenia, jakie obecnie są wdrażane na świecie. Wszyscy kursanci mają prawo do zadania własnego pytania zaproszonemu ekspertowi. Dzięki zdobytej tutaj wiedzy będziesz potrafił jeszcze skuteczniej pomagać zgłaszającym się do Ciebie pacjentom. Szkolenia organizowane są również w Małopolsce. Ich tematem są trzy metody leczenia, które zostaną opisane poniżej.

Metoda Maitlanda– jak słusznie sugeruje jej nazwa, autorem koncepcji był Geoffrey Maitland, wybitny australijski fizjoterapeuta. Cechą szczególnie wyróżniającą tą metodę jest to, że prowadzone w trakcie praktycznego jej zastosowania badanie pacjenta jest niezwykle szczegółowe. Jest to konieczne, aby ustalić wszystkie przyczyny pojawiającego się bólu. Następnie pacjent zostaje zakwalifikowany do jednej z czterech grup. Wszystko zależy od tego, jak silne dolegliwości odczuwa. W przypadku, gdy nawet lekkie poruszenie się powoduje wystąpienie bólu, który na dodatek ustępuje powoli, zostaje zakwalifikowany do grupy mającej symbol SIN. Na drugim biegunie znajduje się grupa, której przydzielono symbol MP. Trafiają do niej ci pacjenci, którzy odczuwają ból tylko po wykonywaniu ćwiczeń trwających przez dłuższy czas. Na podstawie tej właśnie kwalifikacji zostaje podjęta przez terapeutę decyzja o tym, jak dana osoba będzie dalej leczona.

Metoda CRAFTA – tym razem nazwa nie pochodzi od nazwiska twórcy, czyli w tym przypadku wybitnego lekarza, jakim niewątpliwie był Harry von Piekartz. Jest to skrót angielskiej nazwy tej terapii. Tłumaczy się ją na język polski następująco- akademia terapii czaszkowo twarzowej. Jak więc od razu widać chodzi tutaj o leczenie tych schorzeń, które pojawiają się w rejonie ludzkiej twarzy. Jednak nie tylko, metoda ta dotyczy również walki z bólem pojawiającym się w obszarze pleców. Jej autor nie pracował nad nią samotnie, konsultował się z wieloma cenionymi specjalistami z zakresu stomatologii, terapii manualnej, ortodoncji. Pacjent poddany tej terapii musi liczyć się z tym, że będzie wykonywał ćwiczenia nie tylko podczas wizyty w gabinecie rehabilitacyjnym, ale również w domu. Jest to pewnego rodzaju praca domowa. Ma ona na celu przyspieszenie zmiany starych nawyków na nowe.

Metoda FITS – jej pełna nazwa to Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz. Jest to metoda opracowana w Polsce. Zdobyła duże uznanie wśród fizjoterapeutów z całego świata. Pisały o niej prestiżowe czasopisma medyczne. Można więc być dumnym z tego, że tak skuteczny sposób pomocy pacjentom powstał w naszym kraju. W przypadku tej metody uczestnik terapii również otrzymuje „pracę domową”. Pacjentami są tutaj najczęściej dzieci. Dzięki zastosowaniu tej metody możliwe jest skorygowanie wady postawy, co będzie miało korzystny wpływ na rozwój dziecka. Istnieje możliwość wyjazdu dziecka wraz z jego rodzicami na specjalny turnus rehabilitacyjny. Standardowo trwa on 5 dni, podczas wakacji jest to 14 dni.

zdjecie

Zbyszek Wroński

Współzałożyciel firmy OrtoKursy. Doktor nauk biologicznych. Specjalista fizjoterapii. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Dba o najwyższy poziom merytoryczny oferowanych kursów.

Zajmuje się nawiązywaniem współpracy z nowymi Instruktorami oraz tłumaczeniem skryptów i kursów.

Od czerwca 2016 Asystent IMTA.

zdjecie

Tomek Wroński

Prezes Zarządu OroKursy sp. z o.o. Dba o dobrą atmosferę na kursach. Zajmuje się organizacją, marketingiem, rozwojem biznesowym.

Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się:

zdjecie

Jolanta Ambroziak

OrtoKursy w Warszawie. Zajmuje się organizacją, obsługą klienta, fakturami. Dzięki Niej wszystko jest na czas.

Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się:

zdjecie

Daria Frozyna

OrtoKursy w Gdańsku. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się tłumaczeniem kursów w Gdańsku oraz Warszawie. Hobbystycznie zajmuje się korektą naszych skryptów.

Od czerwca 2016 Asystent IMTA.

zdjecie

Adrian Kużdzał

OrtoKursy w Krakowie. Doktor nauk o kulturze fizycznej. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się organizacją kursóww Krakowie.

zdjecie

Paweł Gołaszewski

OrtoKursy w Gdańsku. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się organizacją kursów w Gdańsku.

Sprawdź nasze kursy

FITS
FITS

Diagnostyka i terapia skoliozy wg Metody FITS (Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz)

ESP Muscle Balance and Sport Training – kolano

Prewencja i rehabilitacja urazów stawu kolanowego

OMPT

OMT, czyli program Ortopedycznej Terapii Manualnej z akredytacją IFOMPT, jest międzynarodowym programem szkoleniowym dla fizjoterapeutów.

Zobacz wszystkie kursy