Szkolenia fizjoterapia mazowieckie

Szkolenia rehabilitacja i fizjoterapia województwo mazowieckie

Jesteś fizjoterapeutą z województwa mazowieckiego? Chciałbyś poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą możliwości prowadzenia skutecznej terapii? Powinieneś odwiedzić stronę ortokursy.pl i zapoznać się z programem szkoleń organizowanych przez naszą firmę. Dzięki nim będziesz potrafił jeszcze lepiej pomóc swoim pacjentom. Istniejemy od 13 lat. W tym czasie zorganizowaliśmy wiele szkoleń. Podczas ich trwania swoją ogromną wiedzą dzielili się z uczestnikami kursów znani specjaliści z Polski i zagranicy. Reagujemy na pojawiające się w świecie medycyny zmiany związane z nowymi odkryciami naukowymi. Zawsze staramy się trzymać rękę na pulsie. W chwili obecnej nasze szkolenia dotyczą głównie trzech opisanych poniżej tematów:

  1. Metoda Maitlanda– jej nazwa pochodzi od nazwiska fizjoterapeuty, który ją opracował. Stosowanie jej w praktyce związane jest z koniecznością przeprowadzenia szczegółowego badania pacjenta. Jego celem jest znalezienie przyczyn odczuwanego przez niego bólu, a następnie znalezienie sposobu na jego wyeliminowanie. Na podstawie wyników badania pacjent zostaje zakwalifikowany do jednej z czterech grup. Oznacza się je symbolami SIN, EOR, ROM / PDM oraz MP. Każda z nich oznacza inną tolerancję na ból. Wśród stosowanych w przypadku zastosowania tej metody terapii wyróżnia się mobilizację oraz różnego rodzaju manipulacje.
  2. Metoda CRAFTA – Cranial Facial Therapy Academy to jej pełna nazwa. Autorem tej metody jest profesor Harry von Piekartz. Pracę nad nią zakończył w latach 90-tych ubiegłego wieku. Jej powstanie poprzedziły liczne konsultacje z lekarzami takich specjalności, jak stomatologia i ortodoncja. Przedmiotem zainteresowania terapeutów stosujących tą metodę jest obszar ludzkiej czaszki oraz nerwy zlokalizowane w szyi, barkach oraz na plecach. Możesz być leczony metodą CRAFTA, jeśli dolega Ci np. nadmierna wrażliwość Twoich oczu na światło, częste drętwienie palców, wrażenie szumu w uszach.
  3. Metoda FITS jest rekomendowana przez Scoliosis Orthopedic and Rehabilitation Treatment, czyli Międzynarodowe Stowarzyszenie Zachowawczego Leczenia Skolioz. Została opracowana ponad 15 lat temu. Jej założenia były prezentowane na wielu prestiżowych konferencjach medycznych. Metodę tą opracowali dr n. med. Marianna Białek oraz mgr Andrzej M’hango. Stosuje się ją w przypadku występowania u pacjenta skoliozy lub wad postawy. Są to przypadłości występujące u wielu dzieci, stąd też stanowią one największą grupę pacjentów, którzy poddawani są leczeniu metodą opracowaną przez dwójkę wspomnianych wcześniej naukowców.

Zapraszamy do kontaktu zainteresowanych szkoleniami terapeutów z województwa mazowieckiego.

zdjecie

Zbyszek Wroński

Współzałożyciel firmy OrtoKursy. Doktor nauk biologicznych. Specjalista fizjoterapii. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Dba o najwyższy poziom merytoryczny oferowanych kursów.

Zajmuje się nawiązywaniem współpracy z nowymi Instruktorami oraz tłumaczeniem skryptów i kursów.

Od czerwca 2016 Asystent IMTA.

zdjecie

Tomek Wroński

Prezes Zarządu OroKursy sp. z o.o. Dba o dobrą atmosferę na kursach. Zajmuje się organizacją, marketingiem, rozwojem biznesowym.

Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się:

zdjecie

Jolanta Ambroziak

OrtoKursy w Warszawie. Zajmuje się organizacją, obsługą klienta, fakturami. Dzięki Niej wszystko jest na czas.

Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się:

zdjecie

Daria Frozyna

OrtoKursy w Gdańsku. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się tłumaczeniem kursów w Gdańsku oraz Warszawie. Hobbystycznie zajmuje się korektą naszych skryptów.

Od czerwca 2016 Asystent IMTA.

zdjecie

Adrian Kużdzał

OrtoKursy w Krakowie. Doktor nauk o kulturze fizycznej. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się organizacją kursóww Krakowie.

zdjecie

Paweł Gołaszewski

OrtoKursy w Gdańsku. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się organizacją kursów w Gdańsku.

Sprawdź nasze kursy

FITS
FITS

Diagnostyka i terapia skoliozy wg Metody FITS (Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz)

ESP Muscle Balance and Sport Training – kolano

Prewencja i rehabilitacja urazów stawu kolanowego

OMPT

OMT, czyli program Ortopedycznej Terapii Manualnej z akredytacją IFOMPT, jest międzynarodowym programem szkoleniowym dla fizjoterapeutów.

Zobacz wszystkie kursy