Szkolenia fizjoterapia Poznań

Szkolenia rehabilitacja i fizjoterapia Poznań

Czym jest fizjoterapia? Według oficjalnej definicji to nauka medyczna zajmująca się przywracaniem pacjentom zdolności ruchowej utraconej w wyniku urazu lub choroby. Nie zawsze możliwy jest powrót do pełnej sprawności, ale należy zrobić wszystko to, co możliwe, aby przywrócić ją w możliwie największym stopniu. Fizjoterapia dzieli się na dwa działy. Pierwszym z nich jest kinezyterapia zajmująca się ruchem. Drugi to fizykoterapia. Przedmiotem zainteresowania są tutaj inne elementy terapii, niż ruch. Dzięki fizjoterapeutom u pacjentów następuje poprawa ich sprawności, odczuwają oni również mniejszy ból. Wielu terapeutów pracuje na co dzień w Poznaniu oraz w okolicach stolicy Wielkopolski. Każdy z nich jest z pewnością zainteresowany poszerzeniem swojej wiedzy i nabyciem nowych, mogących przydać się w czasie prowadzenia terapii umiejętności. Taką właśnie możliwość daje uczestnictwo w szkoleniach organizowanych przez firmę OrtoKursy. Biorą w nich udział specjalnie zaproszeni z tej okazji wybitni fizjoterapeuci. Zarówno ci pomagający na co dzień pacjentom w Polsce, jak i goście z innych krajów. Biorąc udział w szkoleniu organizowanym przez OrtoKursy, firmę działającą już od wielu lat, znacznie poszerzysz swoje horyzonty. Dzięki temu będziesz jeszcze skuteczniej niż do tej pory pomagał swoim pacjentom, którzy często zmagają się z silnym bólem. Tematem aktualnie prowadzonych szkoleń są głównie trzy zagadnienia, które w dużym skrócie zostaną opisane poniżej.

  • Metoda Maitlanda– opracował ją terapeuta noszący właśnie to nazwisko. Inspirował sie wynikami badań neurochirurgów, które dotyczyły odczuwania bólu przez osobę zmagającą się ze skutkami urazu lub choroby.
  • Metoda CRAFTA – pełna nazwa to Cranial Facial Therapy Academy. Powstała w wyniku konsultacji lekarzy reprezentujących wiele różnych specjalności. Można ogólnie stwierdzić, że jest ona stosowana w trakcie terapii dotyczącej urazu lub choroby pojawiającej się w rejonie twarzy.
  • Metoda FITS– terapia prowadzona z jej wykorzystaniem ma na celu skuteczne tak, jak to tylko możliwe, leczenie wad postawy. Jak można się więc domyślić, stosowana jest głównie u najmłodszych pacjentów, u których wykryto skoliozę.

Jesteś zainteresowany uczestnictwem w szkoleniu organizowanym w Poznaniu przez firmę OrtoKursy? Wejdź na stronę internetową tej firmy i dokonaj rezerwacji.

zdjecie

Zbyszek Wroński

Współzałożyciel firmy OrtoKursy. Doktor nauk biologicznych. Specjalista fizjoterapii. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Dba o najwyższy poziom merytoryczny oferowanych kursów.

Zajmuje się nawiązywaniem współpracy z nowymi Instruktorami oraz tłumaczeniem skryptów i kursów.

Od czerwca 2016 Asystent IMTA.

zdjecie

Tomek Wroński

Prezes Zarządu OroKursy sp. z o.o. Dba o dobrą atmosferę na kursach. Zajmuje się organizacją, marketingiem, rozwojem biznesowym.

Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się:

zdjecie

Jolanta Ambroziak

OrtoKursy w Warszawie. Zajmuje się organizacją, obsługą klienta, fakturami. Dzięki Niej wszystko jest na czas.

Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się:

zdjecie

Daria Frozyna

OrtoKursy w Gdańsku. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się tłumaczeniem kursów w Gdańsku oraz Warszawie. Hobbystycznie zajmuje się korektą naszych skryptów.

Od czerwca 2016 Asystent IMTA.

zdjecie

Adrian Kużdzał

OrtoKursy w Krakowie. Doktor nauk o kulturze fizycznej. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się organizacją kursóww Krakowie.

zdjecie

Paweł Gołaszewski

OrtoKursy w Gdańsku. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się organizacją kursów w Gdańsku.

Sprawdź nasze kursy

FITS
FITS

Diagnostyka i terapia skoliozy wg Metody FITS (Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz)

ESP Muscle Balance and Sport Training – kolano

Prewencja i rehabilitacja urazów stawu kolanowego

OMPT

OMT, czyli program Ortopedycznej Terapii Manualnej z akredytacją IFOMPT, jest międzynarodowym programem szkoleniowym dla fizjoterapeutów.

Zobacz wszystkie kursy