Szkolenia fizjoterapia Warszawa

Szkolenia rehabilitacja i fizjoterapia województwo Warszawa

OrtoKursy to firma zajmująca się organizacją szkoleń dla fizjoterapeutów. Gośćmi zajęć są często znani lekarze, zarówno ci z Polski, jak i z zagranicy. Każdy, kto weźmie udział w organizowanym przez nas kursie, może być pewien, że na pewno na tym skorzysta. Nasza oferta skierowana jest również do fizjoterapeutów z Warszawy. Wchodząc na naszą stronę internetową można zarezerwować swój udział w szkoleniu. W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu. Chętnie udzielimy Ci informacji, o które poprosisz.

Firma OrtoKursy działa od ponad 10 lat. Możemy pochwalić się organizacją pierwszego w Polsce szkolenia dotyczącego praktycznego zastosowania metody Maitland, o której więcej dowiesz się w dalszej części artykułu. Wiele z naszych szkoleń odbyło się w Warszawie, planujemy wiele kolejnych spotkań w stolicy Polski. W chwili obecnej organizowane przez OrtoKursy szkolenia dotyczą głównie trzech zagadnień opisanych poniżej:

  • Metoda Maitlanda– w ramach jej stosowania najpierw bada się pacjenta w sposób szczegółowy, następnie prowadzona jest terapia, po zakończeniu której następuje jej ocena. Czasem badanie prowadzone jest również w trakcie trwania terapii. Terapeuta, który zdecyduje się na zastosowanie tej metody, będzie się skupiał na zbadaniu reakcji pacjenta na ból. Ustali również, jakie jest jego natężenie. Na tej podstawie pacjent zostanie zakwalifikowany do jednej z 4 grup. Ci należący do grupy oznaczonej jako SIN są najbardziej wrażliwi na ból. Występuje on u nich nawet w przypadku lekkiego poruszenia kończyną. Pacjenci zakwalifikowani do grupy o nazwie MP są najmniej wrażliwi na ból, pojawia się on u takich osób tylko w przypadku wystąpienia dużych obciążeń.
  • Metoda CRAFTA – stosowana jest od ponad 20 lat. Terapeutów stosujących ją najbardziej interesuje czaszka człowieka oraz połączenia nerwowe znajdujące się w barku, na plecach oraz na szyi. W opracowywaniu tej metody brali udział lekarze wielu różnych specjalności, zajmujący się leczeniem urazów i schorzeń występujących w opisanych wcześniej rejonach ciała człowieka.
  • Metoda FITS – dotyczy ona skoliozy oraz wszelkich wad postawy. Została opracowana w Polsce. Leczenie prowadzone z zastosowaniem tej metody rozpoczyna się dokładnym zbadaniem pacjenta, a następnie przedstawieniu mu wyników badania wraz ze szczegółowym ich wytłumaczeniem. Niezwykle istotne jest to, aby wiedział on, dlaczego podejmowane są właśnie takie, a nie inne działania. Drugi etap to trening, którego zadaniem jest przygotowanie pacjenta do właściwych ćwiczeń korekcyjnych. One stanowią trzeci i ostatni etap.
zdjecie

Zbyszek Wroński

Współzałożyciel firmy OrtoKursy. Doktor nauk biologicznych. Specjalista fizjoterapii. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Dba o najwyższy poziom merytoryczny oferowanych kursów.

Zajmuje się nawiązywaniem współpracy z nowymi Instruktorami oraz tłumaczeniem skryptów i kursów.

Od czerwca 2016 Asystent IMTA.

zdjecie

Tomek Wroński

Prezes Zarządu OroKursy sp. z o.o. Dba o dobrą atmosferę na kursach. Zajmuje się organizacją, marketingiem, rozwojem biznesowym.

Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się:

zdjecie

Jolanta Ambroziak

OrtoKursy w Warszawie. Zajmuje się organizacją, obsługą klienta, fakturami. Dzięki Niej wszystko jest na czas.

Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się:

zdjecie

Daria Frozyna

OrtoKursy w Gdańsku. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się tłumaczeniem kursów w Gdańsku oraz Warszawie. Hobbystycznie zajmuje się korektą naszych skryptów.

Od czerwca 2016 Asystent IMTA.

zdjecie

Adrian Kużdzał

OrtoKursy w Krakowie. Doktor nauk o kulturze fizycznej. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się organizacją kursóww Krakowie.

zdjecie

Paweł Gołaszewski

OrtoKursy w Gdańsku. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się organizacją kursów w Gdańsku.

Sprawdź nasze kursy

FITS
FITS

Diagnostyka i terapia skoliozy wg Metody FITS (Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz)

ESP Muscle Balance and Sport Training – kolano

Prewencja i rehabilitacja urazów stawu kolanowego

OMPT

OMT, czyli program Ortopedycznej Terapii Manualnej z akredytacją IFOMPT, jest międzynarodowym programem szkoleniowym dla fizjoterapeutów.

Zobacz wszystkie kursy