Szkolenia fizjoterapia wielkopolska

Szkolenia rehabilitacja i fizjoterapia województwo wielkopolskie

Dzięki fizjoterapii wiele osób mających problemy z poruszaniem się lub cierpiących na silny ból będący skutkiem poważnego urazu może powrócić do normalnego życia. Dzieli się ona na dwa podstawowe działy: kinezyterapię oraz fizykoterapię. W tym pierwszym przypadku mamy do czynienia z takim rodzajem terapii, w którym najważniejszą rolę odgrywa ruch. W drugim chodzi o stosowanie tych metod, w których ruch nie jest najbardziej istotnym elementem. Dzięki profesjonalnie prowadzonym przez specjalistów ćwiczeniom pacjent może odzyskać swoją dawną sprawność lub też w przypadku, gdy nie jest to możliwe, być sprawnym w takim stopniu, na jaki pozwala jego stan zdrowia. Dzięki nim również nie odczuwa on już tak silnego bólu, jak przed rozpoczęciem terapii. Fizjoterapia, podobnie jak inne dziedziny nauk medycznych, stale się rozwija. Wciąż opracowywane są nowe, jeszcze doskonalsze metody prowadzenia terapii. W jaki sposób się z nimi zapoznać? Jeżeli jesteś fizjoterapeutą z Wielkopolski, możesz wziąć udział w szkoleniu organizowanym przez firmę OrtoKursy. W trakcie jego trwania poznasz najnowsze trendy w medycynie i posłuchasz wykładu jednego z zaproszonych gości. Firma OrtoKursy zaprasza na takie spotkania specjalistów z Polski i zagranicy, którzy posiadają ogromną wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu skutecznej terapii.

Kto powinien trafić pod opiekę fizjoterapeuty? Kwalifikują się do tego osoby zmagające się ze schorzeniami natury neurologicznej, takimi jak udar. Takiej pomocy potrzebują również cierpiący na choroby nerwów i mięśni oraz ci, którzy doświadczyli urazu kręgosłupa. Trzeba również wspomnieć o osobach cierpiących na astmę oraz choroby serca. Wśród tematów szkoleń, jakie organizowane są przez OrtoKursy w Wielkopolsce znajdują się trzy niezwykle skuteczne metody prowadzenia terapii. Chodzi o metodę Maitlanda, metodę CRAFTA oraz metodę FITS. Jeżeli w chwili obecnej nazwy te nic Ci nie mówią lub też kojarzysz je tylko ogólnie, nie martw się. Podczas kursu zdobędziesz wszystkie informacje i umiejętności praktyczne potrzebne do tego, aby stosować te metody. Jesteś fizjoterapeutą z Wielkopolski? Wejdź na stronę ortokursy.pl i sprawdź, czy są jeszcze wolne miejsca na szkoleniach, które będą wkrótce organizowane.

zdjecie

Zbyszek Wroński

Współzałożyciel firmy OrtoKursy. Doktor nauk biologicznych. Specjalista fizjoterapii. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Dba o najwyższy poziom merytoryczny oferowanych kursów.

Zajmuje się nawiązywaniem współpracy z nowymi Instruktorami oraz tłumaczeniem skryptów i kursów.

Od czerwca 2016 Asystent IMTA.

zdjecie

Tomek Wroński

Prezes Zarządu OroKursy sp. z o.o. Dba o dobrą atmosferę na kursach. Zajmuje się organizacją, marketingiem, rozwojem biznesowym.

Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się:

zdjecie

Jolanta Ambroziak

OrtoKursy w Warszawie. Zajmuje się organizacją, obsługą klienta, fakturami. Dzięki Niej wszystko jest na czas.

Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się:

zdjecie

Daria Frozyna

OrtoKursy w Gdańsku. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się tłumaczeniem kursów w Gdańsku oraz Warszawie. Hobbystycznie zajmuje się korektą naszych skryptów.

Od czerwca 2016 Asystent IMTA.

zdjecie

Adrian Kużdzał

OrtoKursy w Krakowie. Doktor nauk o kulturze fizycznej. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się organizacją kursóww Krakowie.

zdjecie

Paweł Gołaszewski

OrtoKursy w Gdańsku. Terapeuta Koncepcji Maitland OMPT DVMT. Zajmuje się organizacją kursów w Gdańsku.

Sprawdź nasze kursy

FITS
FITS

Diagnostyka i terapia skoliozy wg Metody FITS (Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz)

ESP Muscle Balance and Sport Training – kolano

Prewencja i rehabilitacja urazów stawu kolanowego

OMPT

OMT, czyli program Ortopedycznej Terapii Manualnej z akredytacją IFOMPT, jest międzynarodowym programem szkoleniowym dla fizjoterapeutów.

Zobacz wszystkie kursy