Instruktorzy

zdjecie

Daria Frozyna

MSc, PT, OMPT-DVMT Nauczyciel IMTA

Daria ukończyła studia magisterskie z fizjoterapii w Polsce w 2008 roku i od tego czasu zdobyła doświadczenie w kilku praktykach fizjoterapeutycznych w Polsce. Pierwsze lata jej kariery zawodowej skupiały się głównie na pacjentach z uszkodzeniami centralnego układu nerwowego, aż do momentu zetknięcia się z koncepcją Maitlanda. Daria była tak zafascynowana jej klinicznym ukierunkowaniem, funkcjonalnością i wszechstronnością, że po ukończeniu własnego programu kursu nic nie mogło jej powstrzymać przed podzieleniem się pięknem tej Koncepcji z innymi fizjoterapeutami. I tak w 2021 roku zakwalifikowała się jako nauczyciel w International Maitland Teachers Association (IMTA), będąc pierwszym polskim fizjoterapeutą uzyskującym ten tytuł. W międzyczasie ukończyła program OMPT Niemieckiego Stowarzyszenia Terapii Manualnej (DVMT e.V.). Obecnie Daria kontynuuje leczenie pacjentów z zaburzeniami nerwowo-mięśniowymi w prywatnej praktyce w Gdańsku, gdzie jest również wykładowcą dla studentów fizjoterapii na prywatnej uczelni.

zdjecie

Thomas Horre

MSc, PT, OMPT-DVMT® Nauczyciel Senior IMTA

Thomas ukończył studia fizjoterapeutyczne w Hanowerze w Niemczech w 1995r. W latach 1995 – 2001 pracował w klinkach rehabilitacyjnych awansując na stanowisko koordynatora. Od 2002 do 2009 pracował we własnej przychodni w Osnabruck. Od 2009 pracuje w przychodni w Hamburgu. Pracuje również jako instruktor nadzorujący podczas kursów OMT. W 2002 zdał egzamin OMT w Deutscher Verband für Manuelle Therapie (Maitland-Konzept) e.V (DVMT). Od 2003 jest we władzach DVMT. Instruktorem Metody Maitland został w marcu 2007r. Jest pierwszym instruktorem Metody Maitland który przyjechał do Polski. Główne obszary zainteresowań Thomasa to pacjenci z bólem przewlekłym.

zdjecie

Pieter Westerhuis

B.PT, PT OMTsvomp®, Nauczyciel Principal IMTA

Pieter ukończył szkołę fizjoterapii w Holandii w 1981. Niedługo później przeniósł się do westerhuisSzwajcarii gdzie pracował w wielu szpitalach i klinikach fizjoterapeutycznych. Pieter zdał egzaminy instruktorskie International Maitland Teachers Association (IMTA) w 1988 i następnie został Nauczycielem Seniorem w 1991. Od 1997 jest Nauczycielem Principal IMTA.

Pieter jest autorem i współautorem wielu artykułów i książek na temat fizjoterapii i terapii manualnej. Obecnie Pieter pracuje we własnej przychodni w Grenchen w Szwajcarii i uczy terapii manualnej na podyplomowych kursach dla fizjoterapeutów w Szwajcarii, Niemczech, Austrii i w 2013 pierwszy raz w Polsce. Jego zainteresowania terapeutyczne koncentrują się wokół kręgosłupa szyjnego i barku. Specjalizuje się w szyjnych bólach głowy, niestabilności kręgosłupa szyjnego, objawie smagnięcia biczem, niestabilności barku i objawu uwięźnięcia.

zdjecie

Christian Voith

PT, OMT, CRAFTA Teacher

Christian jest fizjoterapeutą od 1990 roku. Od 1997 terapeutą manualnym OMT. Od 2003 jest instruktorem metody CRAFTA. Od 15 lat prowadzi własną praktykę w Klagenfurcie w Austrii. Pracuje głównie z pacjentami z problemami w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych, twarzoczaszki czy z bólami głowy i szyii. Jego pacjentami są zarówno dorośli jak i dzieci z niemowlakami włącznie. Jest biegłym sądowym z zakresu fizjoterapii. Jego hobby to wspinaczka i jazda na rowerze górskim.

zdjecie

Marianna Białek

Dr

Fizjoterapeutka, dyplomowana terapeutka manualna CMKP, dyplomowana terapeutka PNF (doktorat w CMKP w Warszawie w 2001 roku). Twórca metody „FITS” (Funkcjonalnej Indywidualnej Terapii Skolioz).

Zajmuje się terapią wad postawy i skolioz oraz wszelkich zespołów bólowych na tle neurologicznym i ortopedycznym za pomocą znanych i uznawanych na całym świecie metod terapeutycznych. Jest instruktorem autorskiego szkolenia „Kompleksowa diagnostyka i terapia wad postawy i skolioz wg Koncepcji FITS”.

Prowadzi liczne badania naukowe, prezentowane w formie publikacji i konferencji na Międzynarodowych Konferencjach Zachowawczego Leczenia Skolioz SOSORT.

zdjecie

Andrzej M’hango

dr n. med. i n. o zdr. D.O.

Mgr Andrzej M’hango D.O. Specjalista fizjoterapii, dyplomowany osteopata, dyplomowany terapeuta manualny (CMKP), międzynarodowy terapeuta metody PNF. Współtwórca metody „FITS” (Funkcjonalnej Indywidualnej Terapii Skolioz).

Zajmuje się terapią wad postawy i skolioz oraz wszelkich zespołów bólowych na tle neurologicznym i ortopedycznym za pomocą znanych i uznawanych na całym świecie metod terapeutycznych. Jest instruktorem autorskiego szkolenia „Kompleksowa diagnostyka i terapia wad postawy i skolioz wg Koncepcji FITS”.

Prowadzi liczne badania naukowe, prezentowane w formie publikacji i konferencji na Międzynarodowych Konferencjach Zachowawczego Leczenia Skolioz SOSORT.

zdjecie

Grzegorz Magoń

Dr n. o kult. fiz. specjalista fizjoterapii, dyplomowany terapeuta manualny OMPT-DVMT

Grzegorz Magoń to doświadczony praktyk oraz wykładowca z zakresu Fizjoterapii. Od 15 lat z powodzeniem pomaga pacjentom w zespołach bólowych i przeciążeniowych układu mięśniowo-szkieletowego, uzupełniając terapię o metody neurorozwojowe. Wiedzę i doświadczenie w terapii manualnej zdobył na licznych szkoleniach i stażach w Polsce i za granicą. O wielu lat prowadzi szkolenia w Polsce i za granicą z zakresu diagnostyki i terapii kręgosłupa w różnych jednostkach chorobowych. Jest dyplomowanym terapeutą manualnym w trakcie programu OMT IMTA. Zintegrowane Metody Fizjoterpaii

zdjecie

Karol Szapel

Mgr

Fizjoterapeuta neuro-ortopedyczny z ponad 14-letnim doświadczeniem klinicznym i ponad 10-letnim doświadczeniem nauczycielskim. Jego priorytetem jest zaangażowanie uczestników w proces uczenia się oraz przekazywanie wiedzy tak, aby uczestnik przede wszystkim rozumiał, nie tylko poznawał suche fakty, techniki i sztuczki terapeutyczne.

Organizator ponad 125 szkoleń, prowadzący projekty naukowe przy Polskiej Akademii Nauk (PAN), współzałożyciel i kilkuletni dyrektor FICO Polska.

zdjecie

Anna Gawryszewska D.O.

Mgr D.O.

Absolwentka Wydziału Rehabilitacji Ruchowej AWF Warszawa.

Ukończyła pięcio letnie studia podyplomowe z osteopatii w  Sutherland College of Osteopatic Medicine ( obecnie PAO Osteon) pierwszej szkole osteopatii w Polsce.

W 2002 roku  zdała egzamin na pierwszy stopień specjalizacji w zakresie rehabilitacji ruchowej.

Obecnie realizuje kurs uzupełniający specjalizacji z zakresu fizjoterapii.

Od 2008 r związana z Polską Akademią Osteopatii Osteon najpierw jako asystent od siedmiu lat jest wykładowcą anatomii palpacyjnej.

Od 2008r asystentka Francisa Lafosse’a współpracowała z nim  m inn.w PAO Osteon, Versus Medicus,  SOMA Istituto Osteopatia w Mediolanie.

Od 2009r regularnie uczestniczyła w warsztatach anatomii sekcyjnej na VUB w Brukseli.

Od siedmiu lat asystentka anatomii sekcyjnej w zespole Francisa Lafosse’a na Philipps University w Marburgu. Asystuje w zajęciach sekcyjnych prowadzonych na uniwersytecie dla studentów osteopatii (GICOM) i w kursach podyplomowych dla osteopatów (GERAP)

Uczestniczka wielu szkoleń podyplomowych z zakresu diagnostyki i terapii osteopatycznej.

 Uczestniczy regularnie w wykładach z zakresu anatomii  prowadzonych  przez prof Franka Willarda

zdjecie

Matthew Newton

MCSP, HPC Reg., MMACP, Dip Injection Therapy, IMTA Teacher

Matthew ukończył szkołę fizjoterapii w Sheffield w Wielkiej Brytanii w 1988r. Po skończeniu studiów pozostał w tej okolicy przez kilka lat, pracując w szpitalu, po czym w 1992r. przeprowadził się do Kanady. Tam pracował w prywatnym gabinecie. Po upływie kilku lat powrócił do Wielkiej Brytanii i pracował w różnych szpitalach. Certyfikat podyplomowych studiów w dziedzinie terapii manualnej uzyskał na Sheffield Hallam University w 1996, a bezpośrednio po tym rozpoczął program kursów IMTA (International Maitland Teachers’ Association). Ukończył go w roku 2001, a od 2002r. rozpoczął trening na nauczyciela IMTA, nauczając w Wielkiej Brytanii, Finlandii i Polsce. W 2005r. uzyskał kwalifikacje OMT i został członkiem Musculoskeletal Association of Chartered Physiotherapists (MACP). Poza niezależną pracą w prywatnej praktyce, Matthew obecnie pracuje w Doncaster jako kierownik szpitalnej kliniki rehabilitacji oraz pełni dodatkową funkcję Specjalisty Fizjoterapii Ortopedycznej. Na tym stanowisku nabrał doświadczenia w ocenianiu różnorodnych badań medycznych, jak badania krwi, badania obrazowe (RTG, MRI) etc. Posiada także kwalifikacje w kwestii zalecania zastrzyków sterydowych. Matthew został nauczycielem IMTA w 2013r. i od tego czasu udzielał kursów w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Polsce, Arabii Saudyjskiej i Jordanii. Planuje też kolejne kursy w Norwegii, Portugalii, Rosji oraz Meksyku. Był także Edytorem/Konsultantem najnowszego wydania Maitland’s Vertebral Manipulation (8th Ed.) and Maitland’s Peripheral Manipulation (5th Ed.). Dodatkowo jest współautorem rozdziału dotyczącego terapii barku i zaburzeń w obrębie obręczy barkowej w najnowszej edycji książki

zdjecie

Adrian Kudżał

Dr n. o kult. fiz. dyplomowany terapeuta manualny OMPT-DVMT

zdjecie

Sandra Baumgärtner

OMPT DVMT, MSc. musculoskeletal physiotherapie MSc. musculoskeletal physiotherapy, OMT, dipl. PT, IMTA teacher

Sandra ukończyła szkołę fizjoterapii w 2004r. w Graz / Austria. W latach 2004-2010 pracowała w prywatnym instytucie fizjoterapii w Graz, jak również poza Graz, jako niezależny aktywny terapeuta, zdobywając doświadczenie w zakresie terapii ambulatoryjnej i ortopedycznej. W 2010 przeprowadziła się do Bad Freienwalde / Niemcy i od tego czasu pracuje tam w sektorze prywatnym jako wolny strzelec, skupiając się zawodowo na zaburzeniach układu mięśniowo-szkieletowego. W 2011 ukończyła program OMT oraz studia magisterskie w Donau University w Krems. We wrześniu 2017r. Sandra uzyskała tytuł nauczyciela IMTA (International Maitland Teachers Association) i uczy w Niemczech, w Polsce i na Litwie.

zdjecie

Andrzej Łachoda

MSc PT OMT

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, II Wydział Lekarski, kierunek Fizjoterapia, Studia stacjonarne I i II stopnia. Międzynarodowy Ortopedyczny Terapeuta Manualny.
Od 2019 r pełni funkcję Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Ortopedycznej Terapii Manualnej PSOMT
ASYSTENTURA: Terapia Manualna Kaltenborna i Evjenth`a, Polska Akademia Medycyny Osteopatycznej OSD.

zdjecie

Irmina Blicharska-Kubiś

Dr n. med

Absolwentka studiów doktoranckich na Wydziale Lekarskim Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, studentka osteopatii, pasjonatka zdobywania wiedzy i wszystkiego co dotyczy skoliozy, wykładowca akademicki.

zdjecie

Damian Kapturski

D.O., MScPT, IPNFA Instructor

Magisterium na wydziale fizjoterapii wrocławskiej AWF otrzymał w roku 2004, broniąc pracę poruszającą temat schorzeń oraz terapii kręgosłupa. Od tamtej pory nieustannie podnosi swoje kwalifikacje: uzyskał uprawnienia Międzynarodowego Instytutu McKenzie MDT w zakresie mechanicznego diagnozowania i terapii kręgosłupa, tytuł Terapeuty Medycyny Ortopedycznej przyznawany przez OMI Global oraz certyfikat kompetencji stosowania terapii manualnej, zgodnej z koncepcją Maitland, przyznawany przez IMTA. Dyplomowany osteopata, absolwent Flanders International College of Osteopathy (FICO). Obecnie asystent Mazowieckiej Uczelni Medycznej na kierunku Osteopatii. Prowadzi blog poświęcony terapii pacjentów (TerapiaFunkcjonalna.pl), autor książki “Zespół ogona końskiego”.

Doświadczenie instruktora w pracy z metodą PNF:

Odbył dziewięciomiesięczny staż na oddziale rehabilitacji neurologicznej kalifornijskiej kliniki w Vallejo oraz brał udział w licznych szkoleniach tematycznych. Dzięki kilkuletniej pracy z koncepcją PNF, a także dzięki zaangażowaniu na rzecz propagowania metody PNF w Polsce, po złożeniu w 2008 roku egzaminu w Radolfcell, uzyskał certyfikat Terapeuty Międzynarodowego Koncepcji PNF. W latach 2009-2014 pełnił rolę asystenta podczas szkoleń przeprowadzanych pod patronatem międzynarodowej organizacji IPNFA. Od 2015 roku jest instruktorem szkoleń podstawowych koncepcji PNF, prowadzonych pod patronatem International PNF Association.

zdjecie

Joanna Jaczewska-Bogacka

Dr n. o zdr.

Fizjoterapeutka z tytułem doktora z 15-letnim doświadczeniem w pracy z pacjentami
ortopedycznymi, neurologicznymi oraz sportowcami. Akredytowana asystentka IPNFA
(International PNF Association) od 2018 roku. Posiada wieloletnie doświadczenie w
prowadzeniu szkoleń w kraju i za granicą, w przeszłości wykładowca akademicki.
Doświadczenie w pracy na oddziałach szpitalnych i w ośrodkach rehabilitacji. Na co dzień
pracuje z pacjentami w klinice Fizjo Instytut w Warszawie.
Prowadziła badania naukowe na temat zaburzeń chodu wykorzystując system trójwymiarowej analizy ruchu. W badaniu opublikowanym przez Springer udowodniła skuteczność swojego autorskiego programu rehabilitacji stawu kolanowego. Za swoją rozprawę doktorską p.t. „Zastosowanie Proprioceptywnego Torowanie Nerwowo- Mięśniowego i komputerowej analizy chodu w rehabilitacji pacjentów po endoprotezoplastyce stawu kolanowego” otrzymała wyróżnienie od rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

zdjecie

Tomonori Ishigaki

fizjoterapeuta

Fizjoterapeuta z 19-letnim doświadczeniem w pracy z pacjentami ortopedycznymi,
neurologicznymi oraz sportowcami. Akredytowany asystent IPNFA (International PNF
Association) od 2014 roku. Posiada wieloletnie doświadczenie w nauczaniu koncepcji PNF
oraz doświadczenie kliniczne w pracy na oddziałach szpitalnych i w ośrodkach rehabilitacji.
Obecnie pracuje z pacjentami w Miyakocho Tamaki Orthopaedic Clinic w Japonii.

Masz pytania?

Przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania lub skontaktuj się mailowo bądź telefonicznie.